Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan kifut a nyitott kapun?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos komondor szukám, aki amint látja, hogy nyitódik a a nagykapunk (elektromos) egyből elkezd futni kifelé, mint az őrültek.Ekkor az utca minden kutyájához odamegy, akik ugatnak rá és visszaugat.Ez tart kb.10 percig, aztán szinte hagyja magát megfogni.

Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Napi 1 órár szoktunk sétálni, kicsi korától kezdve viszem más kutyák közé...kutyasuliba is járunk, igaz, hogy már lassan 2 hónapja nem voltunk.

Amúgy séta közben is vissza akar nekik ugatni, de szerencsére a lehtöbbször tudom kontrollálni.Amúgy csak a mi utcabeli kutyákkal csinálja ezt, távolabb sosem...


2014. okt. 17. 19:42
 1/9 A kérdező kommentje:

Most mindig azt csináljuk, hogy megfogja valaki, vagy ha tudjuk, hogy nem megyünk túl sokáig el, akkor becsukjuk a kenneljébe.

De elég fárasztó és kényelmetlen, sokkal egyszerűbb lenne, ha megtanulná, hogy nem szabad kifutni.

2014. okt. 17. 19:45
 2/9 nimródvadász válasza:
31%

Szerintem: arra az időre, amíg kinyitod a nagykaput kösdd meg.

Vagy amikor nyílik a kapu, (pórázon megkötve) ültesd le, és tiltó szót kell neki mondani. pl. nem, fúj stb.

Mivel elég fiatal és nem bír magával, esetleg az elektromos nyakörvet lehet megpróbálni. Fájdalmas,de ha 1-2 tapasztalja, hogy az neki nem jó, nem fog próbálkozni kimenni. A kutyasuliba mit mondanak?

2014. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy tegyek úgy, mintha söprögetnék a (félig) nyitott kapunál, és amint odamegy a kutya, a seprűvel egy kicsit csapjak oda.És ezt addig, amíg meg nem tanulja, hogy nem szabad odamenni.

Ki is próbáltam, addig minden szuper volt, amíg én is ott voltam.Viszont, amint én nem voltam és nyitódott a kapu, ugyanúgy kifutott.:(

2014. okt. 17. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, egy 7 hónapos kölyökre rakjon enyakörvet egy szimpla szabályhoz. Pfff....


Én szabályt mindig is úgy állítottam fel, hogy eleinte a kutya tudtára hoztam, hogy mit akarok. Itt például oda állnék a nyitott kapu mellé, és erélyesen rászólnék a kutyára, ha próbálkozna. Ha kell, ráordítok, ha egyébként nem vesz komolyan. Amikor a kutya már érti mit akarok, és mégis megszegi a szabályt, bepróbálkozik, akkor jöhet a büntetés. Jelenleg a kutyád valószínűleg nem veszi komolyan, hogy ott nem lenne szabad kimennie, nincs igazi szabály.

2014. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
53%

Kutyafüggő is a dolog, vannak könnyebben és nehezebben szoktatható példányok. Ha ő benne ennyire erős a vágy a szabadságra, akkor biztosan nem kis menet lesz elérni a célt :) Következesen és kitartóan kell letiltani.

Még nagyon fiatal, valószínűleg a "falkában" elfoglalt helye sincs tisztázva, folytasd csak a gyakorlást vele a söprűs módszerrel, sok sok idő és türelem eredményt hoz majd.

A séta közbeni összeugatás meg már nyilván rossz beidegződés, hiszen amikor kiszökik is ezekkel a szomszédos ebekkel kerül konfliktusba, és azért nem bír uralkodni magán sétánál sem. Nekem is volt olyan kutyám, aki bizonyos házakhoz érve roppant nehéz volt kontroll alatt tartani, hiába volt a halti is rajta, mindenáron oda vágyott egy kis acsarkodásra. Egyszer kiszökött, nem is volt kérdés, hogy annál a háznál fogom utolérni, ott veszekedtek, még az orra is szét volt harapva, de az se izgatta, azóta még nagyobb ellenszenve van arra a kutyára, pedig ivartalanított is.

2014. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szerintem akkor van esély.


Próbáld kombinálni a negatív megerősítést pozitív megerősítéssel is. A pozitív--negatív megerősítés szokott legjobban működni.


Tehát amikor épp gyakorolsz a kutyussal, hogy kimegy-e, akkor tedd ezt a pároddal, barátokkal, és jutalmazzátok, hogyha képes nem foglalkozni a nyíló kapuval. Például a másik kicsit távolabb áll és a kutyus odamegy a másikhoz, akkor jutalmazd. És cseréljétek, éppen ki van a kapunál.


Amúgy ne engedd, hogy össze-vissza szaladgáljon, meg fogócskázzon, amikor elindultok, később eléggé visszaüthet. Főleg az elején, amíg nem nyugszik meg, érdemes lenne pórázon (de lazán) vezetni és próbáld elterelni a figyelmét, hogy ne a szomszéd kutyákkal foglalkozzon, pl. kocogjatok együtt, mert eléggé bezsong a séta gondolatától.

2014. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, természetesen nem hagyom az acsarkodást!!Néha kajával, néh futással.Most már egyre jobban haladunk, és szinte látni, ahogy önmagát kontrollálja.Ha séta közben találkozunk egy kutyával, semmi konfliktus nincsen, nagyon barátságos.Meg a többi ugató kutyával nem is foglalkozik, csak azzal a párral.:(

Tényleg nagyon furcsa, mert a másik kutyámnak, eszébe sem jut kimenni a kapun, pedig még ki is férne rajta.Akkor a seprűset próbálom kitartóan folytatni, de sajnos eddig semmi eredményét nem láttam, pedig hetekig gyakoroltuk.:(

2014. okt. 17. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahol dolgozom, ott két komondor és egy hortobágyi sinka van tartva. a sinka az rendesen követ, engedelmes, de a komondorokkal vigyázok, még kölykök és hajlamosak elcsatangolni. Itt is nyílik, csukódik a kapu, így mihamar meg kellett tanítani velük hogy nem kell és nem is lehet kimenni. Én a hagyományos nagy láncot alkalmazom, és az biztos hogy sikerül. Amikor nyitogatás van, járművel járkálás, kiakasztom őket a lánccal, és béke van. Semmi elektromos nyakörv, meg miegyéb. Bár mostmár nagyobbak, így el lettek zárva a terület hátsó részébe, ahol a munkások dolgoznak, így már a kapuval nem találkoznak. De a múltkor lejöttek előle, és már mikor a kaput nyitották volna, szólás nélkül odajöttek ahol a lánc van.
2014. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Azt írtad csak az utcában csinálja ezt; akkor sétánál próbáld egy kicsit messzebb vinni hagy fedezzen fel új környezetet. Nálunk is ugyan ez volt a probléma, csak mi nem jártunk kutyasuliba. Mi úgy oldottuk meg (de ebben az egész családnak részt kell venni !) hogy kinyitottuk a nagy kaput (a kutyus előszòr pórázon volt) anyum, tesóm ki-be járkáltak,beszélgettek mi a kutyával pórázon voltunk ott es mikor ki akart menni egy hangos NEM! volt a válasz . Mikor néhány naponta lejátszod ezt,ha jót csinál (nem akar kimenni) enhedd lazábbra a pórázat. Ha már sokat gyakoroltatok le is veheted róla.

Remélem segítettem :)

2014. okt. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!