Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsra lenne szükségem...

Tanácsra lenne szükségem kutyaügyben, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

a szüleim végre megengedték, hogy tartsak kutyát lakásban, egyetlen kikötésük volt, hogy kistestű legyen. Eleinte nézegettem fajtatiszta kistestűeket, de hogy őszinte legyek, egyik sem tetszett igazán (aranyosak, aranyosak, de nem tudnám elképzelni velük az elkövetkezendő 10-14 évet), ezért döntöttem a keverék mellett.

Az én kérésem az volt, hogy mindenképpen kölyökkutya legyen - belementek. Menhelyen keresgéltem, de - ilyen az én szerencsém - akármilyen aranyos kölyköt találtam, mindnél közölte a dolgozó, hogy sajnos ő közepes lesz, ha pedig EGÉSZEN VÉLETLENÜL kiszúrtam egy olyat, ami kicsi is marad, azt már természetesen örökbefogadták, csak még nem vitték el.

Az egész ország területén nézegettem menhelyeket, de ha volt kiskutya (nem fordult elő túl gyakran), sosem a jó méretben.

Nos, itt sóhajtottam fel, és gondoltam azt, hogy keresek keverék kutyát a neten, lesz ami lesz. (természetesen nem szaporítós fajta-jellegűt)

Ki is néztem egyet, de kitaláljátok?

Hát persze, hogy egy olyat, aki 8 hetes, de se oltása, se chipje, voltaképpen semmije. Az Alföldön egy Isten háta mögötti faluban tartják, láttam mindkét szülőjét és a testvéreit. Az anyja tacsis (persze nem fajtatiszta), kóborkutyus volt, csak befogadták, aztán kiderült, hogy vemhes, az apa még mindig kóbor, de nagyon barátságos.

Namármost, a környezettel nincs gond. Szép kert, kutyaól tele pokróccal hogy meleg legyen, nagyon rendes "parasztnéni" és "parasztbácsi". Látszik, hogy a legjobbat akarják a kicsiknek, csak hát öregek, nem hiszem, hogy tudják, hogy a kutyát nem csak akkor kell orvoshoz vinni, ha beteg. Egyébként arról szó sincs, hogy a kölykökért pénzt kérnének, ingyen adják őket.

Macskákkal voltak egy területek a kiskutyák (két felnőtt cica + két kölyök), ezért anya mondta is, hogy bolha valószínűleg lesz.


És a végső kérdés:

Merjem-e így bevállalni a kiskutyát? Természetesen állatorvoshoz vinném rögtön, meg egyébként kérdeztem tőle is, azt mondta, egy próbát megér.

Én most a Ti véleményetekre lennék kíváncsi.


(az őszi szünetben szeretném mindenképpen, és mivel hónap eleje óta keresek kutyát - nem találtam -, most már feladtam, és lehorgonyoztam ennél az egynél.)



2014. okt. 20. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan bevállalhatod. Amire figyelj, amikor mentek értük. A kölyök legyen élénk, érdeklődő, a szeme nem csipás. Ne legyen túl nagy a pocakja (az erős férgesség jele).

Szerezzetek be előre Neostomosant. Állatorvosnál/állatpatikában lehet kapni. Ebből egy ampullát (5ml) oldjatok fel fél liter vízben és ezzel ott helyben fújjátok be a kutyát. (ez azonnal kinyírja a bolhákat, így nem kerül be kocsiba, ruhátokra). Onnan semmiféle rongyot ne hozzatok el, vigyetek Ti magatokkal rongyot a kölyök alá.

Állatorvosnál azonnal féreghajtás, chip és az első oltás. A kölyök legyen legalább 8 hetes, ez a szocializáció miatt fontos.


Elvileg így nem visztek haza élő bolhát. Ha a féreghajtó után 2-3 nappal férgeket ürít a kölyök akkor a féreghajtást az előzőtől számított 12-14 nap múlva meg kell ismételni. De ezt már az állatorvos úgyis elmondja.


Legyen otthon jó sok papírtörlő és ecetes tisztítószer ezzel tudtok majd takarítani a kölyök után.

2014. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem is megéri,az egyik barátnőm is igy hozta el a kutyusát és semmi baja,nagyon szeretnivaló kutya.De az a gond,hogy ebből még igy is akármekkora kutya lehet és nem is biztos,hogy az az apjuk. Merre laksz,estleg tudnék lnkelni pár kutyust,annyi cukit láttam.
2014. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de az apa nem biztos, több is lehet, az is előfordulhat, hogy a kölyök mégsem marad kicsi. Azért lehet találni menhelyeken vagy állatvédőknél is kis termetű babákat. Ők mondjuk fajtatiszták, szaporítótól mentettek:


[link]

2014. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vállalnád be? Idős vidékieknek úgyse tudsz már változtatni a hozzáállásán, a kutyának meg nyilván jó, ha elviszed.

De ha még keresel alternatívát, nálunk (Bp, Csillaghegy) van két tacskoid kölyök, 5,5 hónaposak, vércukik, és tuti kistestűek :) Itt szoktak bulizni a kapunk előtt (kiférnek a rácson, aggódunk is, hogy egyszer elcsapja őket egy autó :/), nem bolhásak, jó természetűek, kutyának is érzik magukat a méretük ellenére, csak hát nem volt velük foglalkozva, se póráz, se chip, se oltás, semmi. De legalább nem a világ végén vannak :)

[link]

(Megosztani is szabad őket, ha más nem, bocsánat a reklámért, de tényleg aggódom miattuk...)

2014. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenki kapott zöld kezet! :)


Pesti vagyok.

Tudom, hogy nincs garancia arra, hogy kicsi marad, de én reménykedek. Anya is látta, nem szólt érte, ők elég kicsi kölykök...

De ha mégis nagyobbra nőne, mint kellene (ettől hogy őszinte legyek rettegek), biztosan nem engem - és nem is anyát - fog zavarni. Apán múlt az is, hogy nem fajtatiszta shiba inut vettünk, mert hogy az már nagy.

Szóval harcra kész vagyok érte, ha kell.

2014. okt. 20. 18:24
 8/8 A kérdező kommentje:

Akumi, egyébként köszi, megnéztem a videót (meg az összes linket, amit valaki betett), és ha nem ígértem volna meg ennyire a bácsinak, hogy elviszem azt a kutyát (oké, igen, ez hiba volt, csak olyan lelkes volt, nem tudtam nemet mondani, most meg már arról is szóltunk, nagyjából mikor tudnánk értemenni), akkor egész biztosan elgondolkodnék rajtuk. :)



Egyébként nem kötekedésből, de valamelyik válaszoló írta: szaporítótól mentett kutya hogyan lehet fajtatiszta?

2014. okt. 20. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!