Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyészállatok közül vannak...

A tenyészállatok közül vannak csúcskategóriás tenyészkutyák ( kanok és szukák is) és vannak rosszabb minőségű gyengébb tenyészállatok? Ha igen, hogyan szűrhetem ki, hogy vásárláskor melyek a legjobb egyedek?

Figyelt kérdés
Akitől aztán kiskutyát szeretnék. Miből lehet látni, hogy milyen minőségű egy adott kutya, kan és szuka egyaránt.
2014. okt. 23. 18:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Fajta most szerintem nem lényeg...
2014. okt. 23. 18:32
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

"Rosszabb minőségű"? Élő állatokról beszélünk tudtommal...

De egyébként elsősorban az eredményei alapján (kiállítás, sport vagy munka, attól függ milyen vonalú kutyát szeretnél).

2014. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondol, hogy amikor ott szaladgál a lába körül x kiskutya, akkor a lehető legszebbet, legtökéletesebbet válassza.

Gondolom azzal már megvagy, hogy megkerested a legjobb eredményekkel rendelkező kennelt. Vagy megbízol a tenyésztőben, hogy a legszebbet választja ki Neked, vagy viszel egy fajtaleírást + győztesek képeit, és összehasonlítgatsz, vagy keresel valakit, aki ért az adott fajtához, és megbízható, akit elviszel magaddal, hogy segítsen választani. Egyébként meg bízol az ítélőképesség/ed/etekben.

Nyilván alap, hogy a legfejlettebbet, legaktívabbat keresd az alomban.

2014. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Többszörös champion szülőktől valószínű, hogy remek kölykök születnek, viszont ahhoz, hogy te is championt nevelhess, ahhoz neked is sokat hozzá kell tenned (prémium tápok, rendes kiképzés, rendszeres orvosi felügyelet, szűrések, ha olyan fajta akkor kozmetikázás).


Érdemes nyilvántartásokat nézni, hogy melyik tenyésztő kutyái nyernek fajtaversenyen, kiknek vannak a legmagasabb minősítései.

2014. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak. Van olyan kan, aki rendkivül dominánsan örökit, igy gyakorlatilag bármely szukától születik extra minőségű kölyke, és szukánál forditva. Viccesen megfogalmazva szoktuk mondani, olyan a szuka, ha egy kecskét ráteszel is tökéletes kölykei lesznek:))) Viszotn van olyan kan is, aki elért mindent amit kutya csak elérhet, mind küllemben, mind teljesitmányben, viszont 10 különböző szukától, akkor van tőle jó kölyök, ha jó volt a szuka. nem tudom milyen fajtára gondolsz, és mi a cél, de manapság a neten eléggé jó adatbázisok vannak fent, utána tudsz nézni x kan, illetve szuka utódainak. és tudnod kell, mi az elvárás a kölyökkel szemben. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a tenyésztő csak az alapot adja. Hogy mivé válik a kutya utána már csak rajtad mulik.
2014. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt. Ha jól választottad ki a kennelt, megbízhatsz benne, hogy a leginkább neked való kölyköt fogja ajánlani. Ami amúgy nem mindig a "leg", hiszen nincs is olyan, hogy legjobb. Az egyik majd a kiállításokon lesz a tuti, a másik családi kutyaként, a harmadik sportban, satöbbi.
2014. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Persze alap feltétel, hogy tk-es legyen a kölyök, hisz csak ekkor számít fajtatisztának. A tenyésztő tudja, hogy az 5-7 hetes kölykök közül melyik a legjobb küllemű, de ha tanulsz a fajtáról, te is látni fogod. Munkavonalú kutyáknál kölyök tesztet érdemes csinálni, ez két részből áll, pár naposan és 6 hetesen kell megcsinálni. Vagy rábízod a tenyésztőre, ő is látja, hogy melyiknek milyenek a tulajdonságai, melyik lehet a legsikeresebb majd.


De talán kissé lelomboz, a tenyésztők döntik el, hogy ki lehet az első, második, stb választó, egyszóval kik vihetik el a legjobb küllemű/legjobb képességű kutyákat. Egy jó kutyára sokszor sok évet kell várni. A tenyésztés pedig remélem tudod, hogy nem csak annyiból áll, hogy szép, ügyes a kutya, akkor legyenek kölykök. Ez komoly munka, sok kiállítási eredmény és/vagy kiemelkedő munka eredmények kellenek, tenyészszemle, egészségügyi szűrések, kennel név, a fajta és a genetika ismerete és főleg rengetek szabadidő, kitartás és pénz, pénz, pénz. Ez hobbi, méghozzá költséges hobbi, haszonról szó sincs.

2014. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

"Nyilván alap, hogy a legfejlettebbet, legaktívabbat keresd az alomban."

Alap a lóf... Ebből szokott lenni aztán a gond. A legnagyobb, legaktívabb kölyök általában a legdominánsabb, legnehezebben kezelhető, és például a kiállításon pont a kutya sem nézi, hogy milyen természetű a gyerek (bizonyos határokon belül nyilván), csak az a fontos, hogy fajtájának reprezentáns példánya legyen, aminek meg semmi köze ahhoz, hogy ő volt-e a legparasztabb az alomban. A gazdának viszont, aki 24/7 együtt él a kutyával, baromi fontos, hogy ne ugráljon a fején az a kutya. Ha sportolni akarnak vele, akkor is néha a kevesebb több, nem mindenki tud elirányítani egy kétszázzal pörgő bordert, egy nyugisabbal viszont, akivel egy hullámhosszon vannak, szép eredményeket érhet el.

Szóval a gazda igényeihez passzoló kutyát kell keresni, nem a legeket hajszolni, mert abból lesz a leggyorsabban egy elcseszett, vagy rosszabb esetben kidobott vagy továbbadott kutya.

2014. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván alap, hogy a legfejlettebbet, legaktívabbat keresd az alomban."

Erre akartam én is reagálni. Hülyeség. Egyrészt ahogy Akumi írta, nem mindenkinek való domináns kutya. Az meg a másik, hogy kölyök korban nem látható, milyen lesz az adott egyed felnőtt korban, pont most olvastam erről egy kutatást, hogy abszolút nem állapítható meg ebből. Nálunk is pl. a legtunyább egyedet hoztam el, aztán ő lett a legőrültebb, leggyorsabb, legaktívabb az alomban.

2014. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elfelejtettem, hogy nem mindenki munkakutyákkal dolgozik, én 24 éve ezt teszem, megszokás. A leginkább munkára fogható kutyák a hiperaktív kölykökből lesznek, akiknek állandó teljesítési vágyuk, mozgás- és szellemi téren is óriási fárasztási igényeik vannak. Tény, ha "csak" kiállításra akarja hordani, és tenyészteni, akkor jobb, ha nyugisabbat vesz.
2014. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!