Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik a törzskönyvezé...

Mezezsolt kérdése:

Hogyan működik a törzskönyvezés menete egy kiskutyánál?

Figyelt kérdés

Vettem egy labrador kiskutyát fajtiszta és az annya törzskönyvezett.Szeretném törzskönyvezni.

Egyáltalán lehetséges e?


2014. okt. 26. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem, a te kutyád egy fajtajellegű keverék, mivel nincs törzskönyve. Utólag már nem lehetséges törzskönyveztetni.

Ezért kell tenyésztőnél vásárolni fajtatiszta kutyát, akihez eleve kapsz törzskönyvet.

Ugyanis a kiskutyákat a tenyésztő lejelenti. ezt hívják alombejelentőnek, és utána kapják majd meg a kutyusok a törzskönyvet, változó, mennyi idő, általában pár hét.

A szaporított kutyák ezért nem számítanak fajtatisztának. Az apját egyáltalán lehet tudni, ki volt?

2014. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy működik, hogy a tenyésztő, aki kennel névvel rendelkezik, lejelenti a 2 törzskönyves, tenyészszemlés, szűrt, esetleg munkavizsgás kutyájától született almot, és kikéri a kölykök törzskönyvét, ami jár vevőnek a kiskutyához. Ha nem tenyésztőtől vetted, nem kennelből és nem törzskönyves szülőktől, akkor nem lesz törzskönyve és nem számít fajtatisztának (ugyanis simán lehet benne más fajta, hiszen nem ismered a felmenőit)
2014. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetséges. Tenyésztőtől kellett volna venni kölyköt, nem szaporítótól, akkor kaptál volna törzskönyvet. Egyébként itt olvashatod, hogyan kaphatott volna a kölyök törzskönyvet:


[link]

2014. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindhármótoknak a hasznos válaszokat,mind egy ez csak egy ötlet volt.Ettől még hogy nem törzskönyves nem számít nagyon imádom:)
2014. okt. 26. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Összességében nem számít, a kutyád ugyan olyan aranyos és értelmes, akár lenne tk-e akár nem. Csak reméljük, hogy nem azért tetted fel a kérdést, mert almokat tervezel tőle. Illetve csupán annyiban számít ez, hogy szaporítót támogattál, ami finoman fogalmazva nagyon nem etikus a fajtára nézve.
2014. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebben nagyon igazad van de a közelben csak innen tudtam venni,mert tenyésztő nem volt.Nem áll szándékomban tenyészteni,csak egy gyerekkori álmom vált valóra hogy lett egy labradorom:)
2014. okt. 27. 04:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a kutyámat egy két órával távolabb eső városból hoztam, mert ott volt tenyésztő.

Annak örülök, hogy nem szeretnéd tovább örökíteni a génjeit :)

2014. okt. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!