Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meginoghat-e egy 6 hónapos...

Meginoghat-e egy 6 hónapos kutya (nagytestű) bizalma a gazdában oltás után?

Figyelt kérdés
Ekkor kapta ugyanis az első veszettséget és a chip-et és házhoz jött az őt eddig is oltó állatdoki. De érezte, hogy nem fog neki tetszeni és miután nehezen odajött hozzám, hogy lefektessem, azóta előfordul hogy nagyon figyel a hangsúlyomra, és csak akkor jön oda, ha elég finoman szólok hozzá (ahogy tetszik neki).Mindig megdícsértem természetesen, ha odajött. Vagy ez csak a kamaszkor elmúló jele és nincs köze a gazdához való bizalomhoz?

2014. okt. 30. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Miota van nalad? A kutyanak 6 honapos korara mar tobb oltason tul kene lennie. Ha eddig nem volt ilyesmihez szokva es amugy sem tul jo a kapcsolat a gazdival, akkor lehet, nem kell nagy feneket keriteni a dolognak, majd elmulik neki.

2014. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már minden oltása megvolt odáig, csak a veszettség maradt 6 hónapos korára.Nos 3.5 hónapos korától van nálam és addigra a veszettségen kívül mindent megkapott...ettől a dokitól,( de még a tenyésztőnél).
2014. okt. 30. 20:59
 3/10 A kérdező kommentje:
...nem tudom milyen a nem túl jó kapcsolat, de mi nagyon jól megvagyunk, ...úgy gondolom.
2014. okt. 30. 21:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megingott, hanem megsértődött, de ne törődj vele.

Nálunk mindig elő van készítve egy adag májkrémes kenyér. Minden oltás utána megkapja.

Az oltást sosem kedvelte, és nem is fogja megkedvelni, de ha észre veszi a májkrémes kenyeret, akkor jöhet bármilyen orvos, ő a kenyerét várja.

Ha az oltás vagy egyéb miatt megingott volna a bizalma énbennem, akkor nem engedne olyan dolgokat, amiket bármilyen más kutya nem engedne. Beöntés( sajnos kellett),fürdetés ( víziszonyos, de miattam ott marad), ha fáj a lába, megnyomkodom neki ( hogy tudjam, hogy merre és mi fáj neki), leápolom fertőtlenítővel. Ezeket nem minden kutya enged. Bár tény, néha alapból bizalmatlan, de rájön, hogy nincs oka semmire sem, hiszen szeretjük, és a legjobbat szeretnénk neki. Volt már olyan is, hogy valamije fájt, leápoltuk, és jobban lett.

2014. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is minden nap átvizsgálom és tapogatom a bundáját (kisebb ragadós bogáncsfélék miatt, meg amúgy is érdemes) a pénisz környékétől a talpszőréig és viszonylag jól tűri...gondolom miattam, bár túl sokáig nem szereti, az biztos.A fülét és a szemét is tisztogatom, de a szőrt (mivel komondor, időnként kell) nem merem tépegetni, az biztos betenne a bizalomnak vagy jól megsértődne, szerintem...majd ezzel megyek inkább kozmetikushoz.

Sokat játszunk és dögönyözöm, meg kötelet húzunk,a minél persze majdnem ...mindig én győzök! :D De ez a szótfogadás mostanában, hát hogy mondjam... nem 100 %-os!

Megfogadom a májkrémes kenyér trükköt!

2014. okt. 30. 21:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog, hogy a gazdájában ingana meg a kutyának a bizalma ilyen esetben - már föltéve, ha feltétlenül bízik a gazdában.

Az enyém most megfázott, a héten kétszer voltunk a dokinál, az első esetnél nagyon nyűgös volt, még morgott is az orvosra, le kellett fognom, hogy megvizsgálhassák. Viszont "esze ágában sem volt" rám haragudnia, ahogy kijöttünk a rendelőből, már el is felejtette az egészet, és semmilyen + vagy - változás nem lépett fel a kutya és köztem lévő kapcsolatban.

Nálatok inkább a bizalom hiánya lehet a gond.

2014. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A bizalom hiányát miben/ hogyan lehet megállapítani és mivel lehet erősíteni, ha netán meggyengült volna? És mivel lehet elrontani? Nem tudom nálam miért lenne bizalom hiány az oltás előtti időkből akár.Ok nélkül sose volt fegyelmezve és sose vertük vagy hasonló! Max az orrára csaptam kézzel, ha már nem állt le a csipkedéssel vagy ruha tépkedéssel.
2014. okt. 30. 21:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Bizalom erositese: napi seta, sok kozos program, kiegyensulyozott, hatarozott neveles. Ha valami hasonlo "trauma" eri, ne kezdjetek nyugtatgatni, babusgatni, erezze, hogy nem tortent semmi kulonos.
2014. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kamasz hiszti. Nem szabad babustagni normálisan kell vele viselkedni és csinálni a dolgokat akkor egy idő után megunja ő is.
2014. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat..ezen az úton haladunk egyébként ahogy írjátok a bizalom erősítést. Amúgy komondor a "kis" kamasz, aki már 7 hónapos.
2014. nov. 1. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!