Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki magyarázza el nekem,...

Valaki magyarázza el nekem, mégis mit lehet szeretni egy mopszon?

Figyelt kérdés

A pofájuk olyan, mintha hozzájuk vágtak volna egy serpenyőt, horkolnak, röfögnek, csúnyák, ha sokat futnak fuldokolni kezdenek, mert persze attól a lapos orruktól levegőt sem kapnak...

Több ismerősömnek is mopsza van, még csak intelligensnek sem mondanám őket. Túltenyésztett korcsok, mostanában mégis olyan elterjedté váltak...

Miért?


(oké, elnézést kérek a mopsztartóktól/szeretőktől. de nekem most betelt a pohár.)



2014. nov. 1. 01:12
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
83%
Olyan kis cuki orruk van. Es az egesz kutya olyan kicsi... tok aranyos, csak ra kell nezni :DDDD
2014. nov. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Az biztos, hogy irdatlan ronda, de valamiért a csúnyácska állatokat hajlamosak szeretni az emberek. Ezen kívül én sem vagyok a pártolójuk, csak így vettem észre, néha felkapják az ilyen bizarr külsejűeket : D
2014. nov. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
100%
az hogy kinek mi a cuki, változó... régen én sem szerettem a mopszokat, pár éve valahogy megtetszettek, szerintem aranyosak. mindenkinek más az ízlése kutyák terén, én pl. a pincsiket meg a p_csakutyákat nem szeretem.
2014. nov. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnálom szegényeket. Torzra tenyésztették őket, még levegőt is alig kapnak.
2014. nov. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytad, hogy remekül hasra lehet bennük esni. Egyébként egy mopsz nem tehet róla, hogy úgy néz ki, mint egy mopsz.
2014. nov. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
tényleg csúnya kutyusok .... nekem nem is kéne ... de ha lenne biztos meg szeretném hisz mégis csak kutya ,.... és a kutyákat nem lehet nem szeretni xd..... amúgy én úgy hívom az ilyen nem kutya alakú kutyákat hogy patkányok xddd
2014. nov. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Nekem mopszom van, es imadom. A ferjem eleinte utalta, de mostmar o is imadja.. A mienk nagyon okos, volt mar egy cicank es amikor kicsi volt a cicaalomban vegezte a dolgat, mostmar nagyobb es jelzi es kivisszuk. En azert valasztottam ezt a fajtat, mert nem igenyli a tul sok mozgast. En reggel szoktam elvinni setalni es eleg neki delutan estefele meg 1x. de ha idom es modom van ra tobbszor is elviszem. Sokat alszik, lakasban egyaltalan nem zavaro. Pl. hetvegen ha tovabb akarok aludni, akkor o is tovabb alszik, holott hetkoznap 7 korul szoktam elvinni setalni, hetvegen 9-10-kor es visszaalszik. Egyetlen egy problemam van vele, hogy hatartalanul sokat enne, nagyon kell tartanom magam, hogy ne etessem tul, mert o mindent megenne. Nagyon okos is, elvittem kutyasuliba is es jol ment neki, nagyon szofogado, ha raszolok hogy helyedre lefekszik es max. a kis csontoskait ragcsalja.. soha semmiben nem tett kart. Lakasban nagyon jo tartani. De ha jatszani akarok vele akkor rogton jatszik is, visszahozza a pluss allatait, lehet vele kicsit vadulni is. Kisgyerekek melle viszont nem valo, morog rajuk nem szereti oket,meg futni se szoktam vele, de kiados setakat nagyon jol birja. Lakasban, olyan gazdi melle Aki csak setalgat, nem tudja levinni sokszor, annak idealis kutyus, egy eves koraig kicsit rosszalkodik, de egy eves koratol egy nagyon nyugodt kutyus.
2014. nov. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sem tetszenek, sőt semmilyen kis termetű kutyától nem vagyok elalélva, de hát ízlések és pofonok. Hogy mit lehet rajtuk szeretni, azt csak az tudja, akinek ilyen kutyája van és ismeri. Számomra az én kutyáim az aranyosak, de van akik szerint meg idegesítőek. Túl lelkesek, ugrálnak, ölbe akarnak mászni a 30 kilójukkal, nyalnak stb. Alapból aki a kutyákat szereti, valamilyen szinten minden kutyát szeret és hát a mopsz is egy kutya, vagy olyasféle :-D Amúgy az elnevezés sem tetszik.
2014. nov. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szeretni őket is lehet persze, mint minden kutyát, fajtától függetlenül, hiszen gondolom, éppolyan kedves, szeretetreméltó, nagyszerű társai az embernek, mint akármely más fajta vagy éppen keverék. Nekem viszont alapból nem jönnek be a nyomott orrú kutyák, nem csak a számtalan egészségügyi probléma és a felépítésükből adódó nehézségek miatt, hanem a külsejük miatt sem. Nálam az angol bulldog veri ki a biztosítékot - na ő tényleg olyan, mint egy malac, aki az egész életét végig küszködi az emberi hülyeség miatt...Kiállításon nem sokkal találkoztam, egyszer viszont az állatorvosnál míg várakoztunk, kihoztak a rendelőből egyet...Máig sem értem, mi jó van szegény kutyában. Nagy,kövér test, hozzá aránylag rövid lábak és egy olyan iszonyúan nyomott orr, aminek következtében a kutya szünet nélkül röfög...Sajnáltam is szegényt, de már most tény, hogy ha ingyen adnák, sem kéne sőt, az ilyen fajtáknak, amelyeknek az élete egy merő küszködés, be is tiltanám a tenyésztését. Annak idején az eredeti angol bulldog egy életképes kutya volt (ma amerikai bulldogként és old english bulldogként próbálják az eredetihez hasonló,egészségesebb verziót fenntartani) mostanára viszont sok kutya tenyésztése eljutott abba az irányba, amit már a természet is nehezményez, magyarán megszületni sem tudna az újabb egyed emberi beavatkozás (császármetszés) nélkül...A mopsz hasonló téma, sokan imádják, mert az milyen cuki - hát nem tudom. Szerintem egy kutya formájú kiskutya (én kérek elnézést) sokkal cukibb, mint egy nyomott fejű kis tömzsi jószág, de hát ízlések és pofonok...Felőlem ugyan mindenki azt tart, amit akar, viszont tény és való, hogy azokat a fajtákat, amelyek több betegségtől szenvednek életük során, mint nem, nem engedném tovább tenyészteni. Itt van egyébként egy régebbi videó, nekem nagyon tetszik - aki ért angolul és érdekli, milyenek voltak a kutyafajták egészségügyileg, kinézetben és jellemüket tekintve kialakulásuk hajnalán s mivé lettek most az emberi hülyeségnek,divatnak köszönhetően, javaslom, nézze meg, engem nagyon megfogott.

https://www.youtube.com/watch?v=Hex00WjSobE

2014. nov. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt a környékünkön van 3 is de nekem csak az egyik tetszik az olyan bájos komolyan még én is elfogadnám de csak azt!!!! A többi is aranyos de nem kéne azok nem szépek.
2014. nov. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!