Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 (db) 6 éves cica mellé...

2 (db) 6 éves cica mellé került ide egy 8 hetes steffi keverék. Viszont a kutyus állandóan harapgálja őket (a cicák védik magukat több-kevesebb sikerrel). RÁSZÓLJUNK E AMIKOR A CICÁKAT JÁTÉKBÓL HARAPGÁLJA vagy inkább hagyjuk hogy megvédjék magukat?

Figyelt kérdés
(egy menhelyről hoztuk el, de akkor még nem igazán tudtuk milyen fajta is lesz) ám időközben kiderült hogy amsteff keverék. Az egyik cica már teljesen elfogadta a másik még kicsit távolságtartó, de ki fognak jönni a jelek szerint.
2014. nov. 5. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

"Az egyik cica már teljesen elfogadta a másik még kicsit távolságtartó, de ki fognak jönni a jelek szerint"


Akkor mi a kérdés? :D

2014. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a macskaknak tul sok, szolj ra.
2014. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"Steffi", "amsteff" semmit nem jelent. Egy vizslakölyök is gyepálhatja a macskákat. Ha durvulna a helyzet, ne engedd, szólj rá a kutyára. A macskák csúnya sebeket tudnak okozni, ha begorombulnak.
2014. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy rá kell szólni! Nem akarhatod, hogy egyik nap macskatetemek várjanak a küszöbön?

A macska próbálkozhat, de egy kifejlett staffitól soha nem fogja tudni megvédeni magát, ha a kutya komolyan bántani akarja, akkor bántani fogja.

2014. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Naná, hogy szólj rá. Ha a gyerekedet harapdálná azt is ráhagynád? Feltételezem nem. Meg aztán, a macskának csak 1x kell úgy odakapnia, hogy belekarmoljon a kutya szemébe, aztán ész is a baj, -1 szemgolyó. Vidd el az ebet kutyaoviba, ahol tud játszani a hasonló korú kiskutyákkal.
2014. nov. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos tanácsokat :) Csak azért kérdeztem meg,mert anyukám váltig állítja hogy volt már ilyen helyzetben ő is...mármint hogy a kiskutyának meg kell tanulnia hogy a cicusok voltak előbb itthon (övék a terep) ezért a cicák leckéztessék meg és ne mi,mert ők döntik el egymás között hogy ki a falkavezér...ez anyukám látásmódja...az enyém pont az ellenkezője (amit ti is tanácsoltok)!...ezért is köszönöm a válaszokat,mert így legalább elhiszi anyukám is hogy igazam/igazunk van!
2014. nov. 5. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Ők csak ne döntsék el egymás közt, ki a falkavezér!! A falkavezér te vagy! Tőled kapnak enni, te adsz nekik tetőt a fejük fölé, te vagy az isten! Amúgy a kutya-macska kapcsolatban nincs olyan falkavezérség, mint kutya-kutya vagy ember-kutya kapcsolatban.

Mivel te vagy a falkavezér (legalábbis azt kéne), neked kell köztük rendet tenned.

2014. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez így igaz...köszönöm :)
2014. nov. 5. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerre lett macskám és amstaffom. Én vagyok a főnök, tiltottam a kutyát, egyébként meg a macska lekevert azért neki néhányat.

1 hónap alatt lett meg az eredmény: a macska pofozza a kutyát, az a majom meg csak tartja a fejét. Ha a macska nem elég ügyes, akkor a kutya bekapja, aztán mosakodhat egy darabig.

Szóval nem vagy ez, vagy az, hanem mindkettő egyszerre!

2014. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!