Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Nagykutyások! Nektek még nem...

"Nagykutyások! Nektek még nem volt bajotok "kiskutyásokkal"?

Figyelt kérdés

Ha német juhászommal megjelenek valahol, (téren, utcán stb.) a legtöbb kistestű kutya gazdája azonnal "menekülni" kezd, vagy felkapja a kis prüntyőkét, Jaj, ott az a nagy kutya csúnyán nézett rád! - szöveggel.

Holott egy kifejezetten nyugodt, fegyelmezett kutyám van, aki rájuk sem néz, nem indul el feléjük, a kis agresszorok viszont hörögnek, vicsorognak a kedves jó gazdájuk öléből.

Ti mit tesztek ilyenkor?


2014. nov. 6. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nagyon jámbor labradorom van, de rengetegszer találkoztam ilyennel reakcióval. Nem foglalkozom velük, elsétálunk melletük.
2014. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos előfordulnak ilyen kutyusok, amelyeket nem nevelnek meg és gyerekként kezelik őket. Hörögnek, morognak.

Nekem ráadásul olyan méretű kutyám van, hogy sokszor még a nagyobb fajtákkal is odébb állnak, kivéve azok, akik már ismerik és tudják, hogy a legkisebbekkel is simán elvan.

Olyanokat is ismerek, akik egyszerűen ha meglátnak nagyobb kutyát, már a levegőbe emelik a kutyájukat. Persze megértem én, hogy féltik, de azért azt lehet látni, hogy egy kutya milyen szándékkal megy oda és csak feleslegesen növelik a kiskutyákban a Napóleon szindrómát.

2014. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mint kistestű kutya (10 kg) büszke tulajdonosa :D én se értem ezeket hisz a legtöbb kicsin és nagyon látszik hogy barátkozni akar vagy "gyilkolni", aki meg ilyen alapvető testbeszédeket nem tud észrevenni a kutyákon annak ideje tanulni is valamit. Az én kutyusomat is simán hagyom kergetőzni,"harcolni" egy szépen megtermett labrador keverékkel és volt már olyan hogy ő gyözőtt. :D
2014. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem közepes testű kutyám van, de az a hírhedt harci fajta a stafford. Persze a kis ölebek gazdái gondolják harcinak, emiatt ugyancsak utálnak minket mindenhol. Az én kutyám játékos nagyon, bár légcső betegsége miatt hörög ha húzza a nyakörvet, hámot, így még jobban azt hiszik, hogy jaj mindjárt támad. Egyébként van egy két normális kutyás, akik nyugodtak és hagyják játszani őket. Van egy boston terrier és egy tacskó játszópajtásunk is, velük semmi gondom nincs, rendesek, nevelve vannak és a gazdi is normális.
2014. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van amikor nagyon vigyorgok. Szerintem rém mulatságos, hogy ölbe kapkodják a kutyát.


A másik ami jobban zavar, megyünk pórázon és betámadnak a kis agresszorok, persze nem lehet őket visszahívni....ha ilyenkor az enyém védekezne akkor meg menne a visítás. Általában én fordulok rájuk előbb, úgymond intézem én, ne a kutyámnak kelljen.

2014. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
szintén német juhászom van, nagyon barátságos, és sosem bánt más kutyákat, macskákat sem, nem aggereszív, de az emberek sétáltatás közben félnek tőle. Csak sétálok tovább, de volt már, hogy egy néni megállt, és megsimogatta. :)
2014. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A 10 kilós már annyira nem vészes:) . A kutyafuttatóban egy 4 kilós agresszor ment a kutyámnak, harapta, ahol érte, az enyém lerázta magáról, de az folyamatosan támadta. A gazdája meg nem győzte dicsérni a kisdrágát. Elhívtam az enyémet, de a kicsi csak kergette. Attól féltem, bármilyen nyugodt is, előbb-utóbb eldurran az agya, és ha helyreteszi, nem biztos, hogy a kicsi túléli(:
2014. nov. 6. 14:58
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Én nagytestű párti vagyok, és sosem volt ölebem, de szerintem úgy vannak vele, hogy jobb megelőzni a bajt. Ha nekem ilyen kis törékeny "izém" lenne, én is félnék. Néha mikor meglátok egy ilyen kis földszintes szőrmókot sétáltatva, az jut eszembe, hogy Jesszus én ki sem merném vinni, mert attól félnék, hogy rálépnek. A kis "agresszorok" azért hörögnek, mert tudják, hogy kicsik és ez az egyetlen védekezési módjuk.
2014. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 sippara ***** válasza:
Hála az égnek van egy felkapkodható méretűm is a "nagy" mellett (14 és 26 kilósak a drágák), így ha a kicsit felkapják, legtöbbször én is felkapom a sajátot :P Ha nekünk jönnek, akkor meg nem ismerek se Istent, se embert mérettől függetlenül, nagyon bátran tudok "lábrátéttel gyógyítani", és nagyon hangosan, nagyon bunkón tudok odaszólni :)
2014. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egyszerre masztiffom és yorkim is. Tény, hogy a yorkie a veszélyesebb :D Hihetetlen kis méregzsák a nyugodt masztiffhoz képest.


Kutyásokkal nem, emberekkel több volt a tapasztalat. Volt, hogy a vonaton utazva a kalauz inkább leszállt az állomáson, és kikerülte azt a vagont, ahol a békés kutyám szájkosárral a pofáján üldögélt :D

2014. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!