Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatattak vegleg a kutyam,...

Elaltatattak vegleg a kutyam, azota nemterek eszhez. Tobbi lent?

Figyelt kérdés
2 hete elaltattak a kutyam... 12 eves volt es sajnos rakos volt... eldagadtak a labai es nemtudott menni... :-(((...Lenyeg.. kijott az allatorvos es mindenfele kabitas nelkul egyszeruen rogton a vegleges injekciot adta...beleszurta a mellkasaba es annyi.. ami azutan kovetkezett azt soha nem fogom elfelejteni...:-(... a kutyuskam elkezdett rangatozni hanyt, bekakilt es nyuszitett.... en nemhiszem h nem fajt neki... azthittem belehalok abba amit latok... majdnem nekiugrottam az allatorvosnak... azt mondta h csak egy csipest fog erezni es h a vakcina rogton a kozponti idegrendszerre hat es 10 masodpercen belul elalszik.. na ez az egesz kb 10 percig tartott de nekem olyan volt mintha egy napig tartott volna... Kerlekszepen oszinten valaszoljatok.. tudni szeretném h tenyleg fajt e neki, vagy ha nem akkor mivel magyarazhatoak ezek a reakciok? En annyira banom h nemjartam jobban utana a dolgoknak az altatas elott... soha nemfogom elfelejteni azt h igy vetettunk veget a szeretett kutyank eletenek...:-((

2014. nov. 8. 00:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ezt inkább le sem írtad volna, elképzeltem. Szegény. Nem tudom, hogy fájt e neki, de részvétem.
2014. nov. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszvetet... de en nem ertem.. miert nem kabitotta el???? Miert altatta rogton?... ez legalis?...igy utolag mar nemtudok semmit sem csinalni:-(((... barcsak visszaporgethetnem az idot:-(((
2014. nov. 8. 00:59
 3/23 anonim válasza:
100%
Vannak olyan testi reakciók, amiket nem az agy irányít. Szerintem az a legvalószínűbb, hogy az agy ebből már nem fogott fel semmit, odáig már el sem jutottak a fájdalomingerek, de az egyes szervek külön-külön lassabban álltak le. Ahhoz tudnám hasonlítani, amit sokan ismernek, akik vidékiek: amikor egy levágott fejű csirke még tud szaladni, azt már nem az agy irányítja, és abból az agy már régen nem érez semmit, hogy mi történik azokban a pillanatokban a csirke testével. Remélem, érzed, hogy ezt a hasonlatot jószándékkal írtam. A kutyusod agya valszeg már rég nem érzett abból semmit, ami a teste többi részén zajlott. Az idegméreg elsőként az agyat állítja le, vagyis a kutyusod tudata már a "kutya-mennyországba" került (ha van ilyen), miközben a testében még lezajlott néhány biológiai reakció.
2014. nov. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszvetet... de en nem ertem.. miert nem kabitotta el???? Miert altatta rogton?... ez legalis?...igy utolag mar nemtudok semmit sem csinalni:-(((... barcsak visszaporgethetnem az idot:-(((
2014. nov. 8. 01:12
 5/23 A kérdező kommentje:
Kedves masodik.. koszonom szepwn a valaszod!... ez kicsit megnyugtatott!... en mar csak remelni tudom h nemfajt neki:-(... de tenyleg koszonom.. konnyitettel a lelkemen..
2014. nov. 8. 01:14
 6/23 anonim válasza:
32%

A második vagyok, még egy dolog eszembe jutott:

Lehet, hogy kívülről nézve neked békésebbnek látszott volna, ha előbb az orvos elaltatja, és csak utána adja neki az idegmérget, de nem biztos, hogy ezt a kutyus agya is ugyanígy élte volna meg belülről. Ha ugyanis altatószert kap, akkor akár percekig is érzi, hogy álmosodik, "csúszik lefelé" egy olyan álomba, ami nem természetes, és a tudata küzd ellene, hogy ne aludjon el. Az idegméreg viszont kb. két tizedmásodperc alatt kikapcsolta az agy tudatközpontját, és a kutya fel sem fogta, hogy mi történik vele, már át is lépett a békésebb világba.

2014. nov. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló. Én úgy tudom azért altatják el előtte a kutyákat, hogy az idegmérget ne érezze. Tehát nem egy hatalmas dózis altatoval küldika túlvilágra, hanem a műtéteknél is használatos altatót adják be neki ami nem is fáj, sőt érzéstelenít, mint műtétkor. Majd ha teljes aktatásban van, beadják ugyanúgy az idegmérget. Azt nem tudom, hogy ez a testi reakció okozott e fájdalmat a kutyának, de nem véletlen szokás altatni az állatot az idegméreg előtt, az is biztos.
2014. nov. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szegénykém! Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de ha az agyat "kikapcsolják", akkor miért nyüszített még szerencsétlen?
2014. nov. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, úgyhogy nem tudok állást foglalni az elhangzottak felett. Az állatorvosnak viszont illett volna elmagyaráznia, hogy mit csinál és miért, ebben az egyben legalábbis biztosan hibázott, ha ez nem történt meg...
2014. nov. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ez az állatorvos hülye, már elnézést... vagy hazudott, vagy nagyon rossz helyre szúrta az az injekciót... sőt, tuti, mivel legjobb tudomásom szerint nem a mellkasba kell adni az injekciót, hanem az oldalukba, és nem vadállat módjára.

Sajnálom, hogy ezt át kellett élned, részvétem!

2014. nov. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!