Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kötelező szűrések...

Milyen kötelező szűrések vannak yorkynál és csivavánál hogy tenyészteni lehessen velük?

Figyelt kérdés
Törzskönyves,tenyésszemlés kutyusokról van szó,kiállitásra is megyünk májusban,kötelező szűrésekről nem találtam semmit..
2010. jan. 27. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
hd ed szűrések de két fajtával nem hiszem hogy jó ötlet elkezdeni tenyészteni még egy fajtával is nagy munka
2010. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Patella és diszplázia, de hallottam a szívultrahangról is...
2010. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Yorkshire terrier:Térdkalácsficam,

Légcsőösszeomlás,

Szürke hályog


Csivava:Vízfejűség,

Lágy koponyatető,

Tüdőérszűkület,

Zöld hályog

2010. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem májusban nyugottan kérdezd meg a töbi kiállítót milyen szűrésekre szokták elvinni, vagy fajtagondozó klub elnököt is megkérdezheted. Gondolom tagja vagy egynek !
2010. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ezeknél a fajtáknál nem divat szűrni, még komolyabb tenyésztők között sem. Az, hogy kiállítanak, csak egy része a tenyésztésnek. De hátha találsz olyan embereket a kiállításokon, akik tényleg komolyan veszik a szűréseket, bár szerintem ilyen fajtáknál kevés ilyen tenyésztőt fogsz találni. Már csak azért is gondolom ezt, mert a honlapjaikon nincsenek szűrési eredmények feltüntetve... :S De a fajtagondozó egyesület jó tipp, ők meg fogják tudni mondani, mikre figyelj oda. (Ha hülyeséget mondtam, akkor pedig elnézést...)
2010. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És muszáj hozzátennem, hogy nagyon örülök, hogy ilyen felelősen gondolkozol a tenyésztésről! Ritka ez a hozzáállás ilyen fajta kutyák tenyésztői között! Gratulálok, csak így tovább!
2010. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Semmilyen fajtánál nem kötelező még a szűrés. A MEOE várhatóan 2011-től teszi kötelezővé.

De attól még el lehet végeztetni bárkinek, ha egészséges kiskutyákat szeretne.

Tenyészteni nem attól lehet vele, mert megvannak a szűrése, ennek egyetlen előfeltétele a tenyészszemle.

És persze a tenyésztő hozzáértése.

2010. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem kötelező, de normális tenyésztőnek ez nem kérdés, megcsináltatja... Viszont ha nincsenek meg bizonyos dolgok, akkor a kölyköknek felülbélyegzett lesz a törzskönyve. Amennyiben egy fajtánál nincs kötelező szűrés, úgy csak a tenyészszemle kell ahhoz, hogy ne bélyegezzék felül a törzskönyvet, ill. a szülőknek megfelelő korban kell lenniük.
2010. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Ismétlem: NINCS kötelező szűrés. Egyik klub sem teheti kötelezővé, míg a központ nem engedélyezi. (Tudom, mert megcsináltam a saját tenyésztési szabályzatunkat és külön szóltak, hogy nem írhatom bele, hogy kötelező, csak ajánlani lehet, különben nem fogadja el a MEOE)

Csak ajánlani lehet, és mindenkinek lelkiismeretére van bízva, hogy tenyészt-e szűretlen kutyával.

Kedves kérdező: keresd meg a fajtaklubot és érdeklődj náluk. [link] [link]

2010. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bár hihetnék azt, hogy kötelező, hátha akkor többen megcsináltatnák... :S :D
2010. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!