Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik emberi ürüléket a...

Miért eszik emberi ürüléket a kutyánk?

Figyelt kérdés
sziasztok! Ma véletlenül az ágyon hagytam afiam pelusát és a kutya kiette belőle a kakit. És a wc kefét is bátran nyalogatja. Miért csinálja? Megbolondult? :)
2014. nov. 9. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kutya megeszi. A mieink még a macskákét is kiették régen az alomból :D


"Miért eszik a kutyák a kakit?


A kutyák szeretik felfedezni a környezetüket, és minden potenciális ételforrást, ez a kiskutyák esetében még jobban kihagysúlyozódik. A szuka kutyák például kötelességüknek érzik feltakarítani a végterméket a kölykök után. Ugyanakkor, a legtöbb kutya késztetést érez arra, hogy a területét tisztán tartsa, főleg egy olyan eset után, amikor kikapott, mert nem jó helyre végezte el a dolgát.


Egy táplálékban szegény étrend, vagy egy olyan kutyaeledel, amelyet a gyomra nem tud könnyen megemészteni, arra késztetheti, hogy másodjára is megpróbálkozzon az elfogyasztásával. Egy olyan háztartásban ahol macska is van, ennek az ürülékét is megeheti, mivel ez sokkal ízletesebb, mint saját végterméke. Ugyanakkor a macska ürüléke több proteint tartalmaz, mint a kutyaeledel, magyarul: táplálóbb."

2014. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert hagyod neki! Tiltani kell!

Azt is mondták, hogy vitaminhiány miatt esznek ürüléket, nem tudom, ennek mennyi a valóságalapja.

2014. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Doresz9 válasza:
Én olvastam efelől és az vol benne hogy valamilyen ásványi anyagban hiányosan táplálkozik és állítólag a banán ebben tud segíteni.
2014. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a saját, illetve más kutya ürülékét eszik csak meg vitaminhiányból -esetleg persze rossz berögzülés vagy stressz miatt. De más élőlényekét azért, mert azoknak az állatoknak, embernek az emésztése más, így az ürülékükből a kutya még tud tápanyagot nyerni.
2014. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem engedem. Mit gondolsz fölötte állok és röhögök hogy jéééészarteszikakutyaaaa :D :D ?


Hát a babánt csak úgy tudom megetetni vele szerintem ha lenyomom a torkán, ugyanis roppant válogatós eb, a húson kívül nagyon semmit nem eszik meg, max ha nagyon éhes akkor a tápot. Ja meg a szart hahaha :D

2014. nov. 9. 20:51
 6/6 sippara ***** válasza:
Mit keres a kutya a wcben? A pelenkát meg nem kell elöl hagyni, vagy figyelni kell a kutyára non-stop, vagy nevelni. Nagyjából ezek a lehetőségek vannak.
2014. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!