Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményed az állatterápiáról?

Véleményed az állatterápiáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

ti mit gondoltok az állatterápiáról?

Ló, Kutya Delfin. vagy még milyen állat jöhet szóba?

miért jó? mik az előnyei és hátrányai szerintetek?


Vizsgámhoz kell. köszi szépen a segítséget :)

Csináltam egy kérdőívet is, de nem tudom hogy az ide belinkelhetem e?


2014. nov. 18. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mostanában jópár szakdolgozat született a témában, és van némi szakirodalom is magyar nyelven, bár kevés. A neten sok szakember személyes tapasztalatai is olvashatók. Tényleg a gyakorikérdéseken, névtelen emberek véleménye alapján akarsz vizsgára készülni? :) Előnye rengeteg van, hátrányát nem igazán tudnék említeni. Az általad említetteken kívül még sok kedves szőrös állatt szóbajöhet a macskától a tengerimalacig.
2014. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

# 1-nél a pont: "Tényleg a gyakorikérdéseken, névtelen emberek véleménye alapján akarsz vizsgára készülni? :)" Akkor inkább linkeld a kérdőíved, bár bevallom, terápiás állatot még csak képről láttam.


Nem tudom mennyire számít konkrétan állatterápiának, de az akváriumnak is bizonyítottan pozitív hatása van, többek között a depressziósakra, idősekre, autistákra.

2014. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Macska, nyuszi, tengerimalac, madarak is jók terápiás állatnak. Attól is függ, milyen a célközönség, és hogy mi a cél. Pl hátrányos helyzetű vagy tanulási nehézségekkel küzdő gyerekek iskolában tanításához azért jó egy kutya, mert sokkal interaktívabb, mint egy macska vagy egy hörcsög, és könnyebben elérhető, mint a ló vagy a delfin.

Én egyszer egy kiselőadásra készültem fel ebből a témából, angol nyelven rengeteg irodalom van, az előnyökről és hátrányokról különösen.

2014. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát azért a gyakorin kérdeztem meg mert kívánsi vagyok a véleményekre. nekem német nyelven kell tartanom az előadásom :D

és akkor itt a kérdőív :)


[link]

2014. nov. 18. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugtass meg, hogy nem egyetemen fogsz gyakoris infók alapján vizsgázni...
2014. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elkezdtem kitölteni, de a legtöbb helyen egyszerűen nem lehet normális választ adni. Egy kicsit még dolgozz ezen.
2014. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem nem egyetem nyugi :)

Próbáltam válaszlehetőségeket adni. ennyiből én le tudom venni azt ami nekem a vizsgámhoz kell. köszönöm szépen :)

2014. nov. 18. 21:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen választ adjon, aki nem tanul?
2014. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kötekedni akarok, de ez alapján a kérdőív alapján az állatasszisztált terápiáról (mert így nevezik helyesen és nem állatterápiának) nem tudsz meg semmit, csak legfeljebb azt, hogy a kérdőív kitöltőinek mi a véleményük a témáról. Bár ahhoz meg nem elég célirányosak a kérdések. Ráadásul főleg itt a gyakorikérdéseken igen kevés embernek vannak olyan tapasztalatai, ami alapján releváns lehet a véleményük.


Ha viszont németül kell előadnod, akkor lehet, hogy érdemes német nyelvű anyagokat is keresgélni. Lehet, hogy több van, mint magyarul.

2014. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
már találtam németül is dolgokat
2014. nov. 19. 16:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!