Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a teljes vacsoráját...

A kutyám a teljes vacsoráját kihányta, és kétszeresére dagadt a pofája. Megtapintottam neki, és a pofazacsija kemény egy kicsit, duzzadt. Mitől lehet? Nagyon aggódom? Ilyen későn nem tudok sehova fordulni vele.

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 21:49
 1/6 Hovarju ***** válasza:
100%
keress neten ügyeletes állatorvost és kérdezd meg telefonon, hogy mit ajánl.
2014. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mérgezés is, ügyeletes állatorvost hívj! Az is lehet, hogy be vagy gyulladva egy foga, nem tud rendesen rágni, és a vacsi egyben visszajött. Ez lenne a jobbik eset.


(Egyébként úgy olvastam először a kérdést, hogy "A bátyám a teeljes vacsoráját kihányta és kétszeresére dagadt a pofája" :D

2014. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, telefon ügyeletes dokinak.

Mellesleg a kutyának nincs pofazacskója. Összekevered a hörcsöggel.

2014. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogára gondoltam én is, illetve, hogy sebe lehet a szájában és nem rágta meg az ételt, azért jött vissza.
2014. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

darázs/méh csípés is lehet az oka.

"sajnos" elég enyhe időnk van, és a darazsak még nem pusztultak el, mint ahogy normális esetben kéne.

Az én kutyám is múlt héten akarta megkóstolni a vergődő darazsat a teraszon, aminek eredményeként őkelme órákig megduzzadt pofával, és egy kalcium injekcióval gazdagabban futkározott a kertben...

2014. nov. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pár hete a kis kuka meg is evett egy méhet, akkor nem lett baja szerencsére.

Köszönöm a segítségeket! Szerencsére már jól néz ki, kicsit még érezni hogy duzzadt a képe, de már nem nagyon látni. Reggel a kaja is megmaradt benne. Dokit nem találtam, mert a kamara oldalán a négy nappal korábbi ügyeleti rend volt fent így foggalmam nem volt kit kell hívni. Végső esetben felhívtam volna a saját dokimat. De szerencsére nem volt rá szükség. A kalcium segített. Kíváncsi leszek mit mond a doki. Az összes zöld növényt lezabálta még a muskátli levelét is.

Köszi mégegyszer! További szép napot!

2014. nov. 20. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!