Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi két border collie kennelről?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Szerintetek érdemes lehet valamelyikből kutyát venni SPORTRA?



2014. nov. 26. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első kennel még nagyon újnak tűnik, az furcsa, hogy bár több almot is lehoztak, csak kettőt tüntettek fel.

A másik kennel C almánál kiírták, hogy nem tervezik többé ezt a párosítást az egyik kölyök betegsége miatt, aztán egy évvel később mégis lehoztak még egy almot ugyanebből a párosításból, ahol meghalt egy kicsi.

Az utóbbiból tutira nem vennék, de az elsőt is meggondolnám. Miért pont őket néztek ki?

2014. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

A Perfect senses kutyák szerintem nagyon jók sportra, a tenyésztő pedig lelkiismeretes, korrekt. Valamit nagyon benézett az első, mert a D alom más párosítás mint a C, és mellesleg a D alom összes kiskutyája makk egészséges, csak mondom.

A másik kennelből én nem vennék, határeset hogy szaporító v nem, és csak rosszat hallottam róla. Persze személyes tapasztalatom nincs az utóbbi kennellel.

2014. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Itt egy kérdés a Northwestről.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6319755-borde..


Mi rosszat hallottál róla, kedves 2. válaszoló?


A Perfect Sense-nél tényleg nem ugyanaz a két alom, csak az apa ugyanaz. Illetve a két anyakutya full alomtestvérek... tehát ha az ocd miatt zárta ki a Málnis alom ismétlését, akkor jó kérdés h miért használta az alomtesóját. Egyébként nekem valahogy nem jönnek be a PS-es kutyák, meg lehet kövezni, de valami hiányzik belőlük nekem. Nem tudom mi, és ez valószínű csak szubjektív..

2014. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A C-ben volt OCD, a D-már másfél éves és se Dp, se OCD, se egyéb örökletes betegség. Tudom sovány vigasz az olyankor, de garancia is van a kutyáira. Én pedig PS kutyával sportolok egy csapatban és gyors, figyelmes, pontos, kedves, nem száll el, igazi munkakutya. Persze nem muszáj onnan venni, sőt szerintem párosítást nézz ki kérdező, ne kennelt.


A borthwestről pedig szinte minden sportkutyás véleménye negatív, sok az alom, a szukáit folyton elleti és odaadja minden jöttmentnek. A párosításokban nincs semmi koncepció. Szűrés kevés, semmi mást nem csinál csak terel velük ezért más sportra én nem vennék onnan. Onnan aztán azt sem tudod mi van az előző almokkal, hiszen számon se tartja, pláne nem osztja meg a külvilággal. Kevés az olyan korrekt tenyésztő, aki azt is kiírja ha valami nem oké egy kutyájával/alommal. Számomra fontosabb egy drága, sport célra vett csaladtagnál, a tenyésztő nyitottsága, állatszeretete, felelősségteljessége, mint a honlapon feltuntetett infók tartalma, amibenssokszor van nagy adag ferdítés és parasztvakítás. Ezt általában írom. Remélem nem sértettem meg senkit, csak leírtam a tapasztalatom. Mindenkinek szabad döntése van

2014. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, úgy látom eléggé megoszlanak a véleménylek... Szerintem felveszem mindkét tenyésztővel a kapcsolatot, aztán majd meglájuk. Egyébként nem tudom, miért pont ez a kettő, régóta nézegetem a kenneleket és egyenlőre ők tűnnek a legszimpatikusabbnak.

Köszönöm a válaszokat.

2014. nov. 27. 22:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha most akarsz, a wixtra border kennelben még van egy eladó tri kan, sportra jó választás. Nézd meg.
2014. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!