Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan táp ami olcsó és...

Van olyan táp ami olcsó és viszonylag jó minőségű?

Figyelt kérdés

Arra gondolok itt, hogy mindig megy a vita hogy a Pedigree, Chappy, Tescogazdaságos eledelek mekkora sz*rok, és a drágábbak a jók. Ezt megértem, alá is írom,de kíváncsi vagyok hogy az elsőnek említett kategóriában van-e olyan ami kicsit jobb minőségű, de nem az a drága prémium fajta.

Elméleti kérdés, csak kíváncsiság.


2014. nov. 26. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Én ha táppal etetek, akkor Brit-et rendelek. De emellett, veszek farhátat, meg májat, meg ha magamnak veszek bármi husit akkor az utolsó mm-ig kivágok minden olyan részt amiben csak egy vékony kis fehér rész is van, és azt külön főzöm a kutyának.

Tehát vagy főtt kaja, vagy a táp, de volt olyan is, hogy amikor voltam Németben ott tényleg jó kajákat vettem, még konzervben is.

2014. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Josera.

Ár-érték arányban a legjobb, ha netről rendeled, nagyon olcsón hozzá lehet jutni, és jó az összetétele.

2014. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedigree és társai tényleg nagyon rosszak.


Mi Josera tápot szoktunk rendelni, prémium miőség, olcsó és elég sokáig.:) Többféle van. 15kg 11 ezer ft ha belegondolsz árban nagyon jó, mert egy fél kgos Chappy pl 500 ft körül mozog... Ebben pedig benne van a szükséges vitamin a kutyusnak.:) Mekkora kutyusnak lenne amúgy?

Mi mellé még szoktunk Landfleisch konzervet venni, 100%ban husiból van.:)

2014. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Csak előre tájékozódom ha a későbbiekben kutyavállalásra adom a fejemet :)

Most a páromnak van egy kutyája, de ő még az anyjával él és az öreglányt arról is lehetetlen meggyőzni, hogy a kutyának lehet csontot adni, mert jó ha rágja. Meg van róla győződve hogy az nem tesz jót a kutyának, a csirkehússal ugyanez a helyzet, és mindennel amit nem ő talált ki. "Nekem már két kutyám volt, én ezt jobban tudom" effektus.

2014. nov. 26. 21:22
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van. Ne adj csontot a kutyának.:) Nem tudom melyik félét lehet neki odaadni rágcsálni, de inkább adj neki botot, azzal is elvan. Miénknek olyan szorulása volt, hogy imádkoztam, hogy életben maradjon. Anya valamilyen csirkecsontot adott neki, rohantunk 4 nap nulla kaki után az orvoshoz és jól le lettünk szidva. Mamára tessék hallgatni.:)
2014. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értelem szerűen nem csirkecsontra gondoltam, azt nem is szabad adni a kutyának. Nagy rágható, jutalomfalat csontra értettem.
2014. nov. 26. 21:51
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Csirke csontot nyugodtan lehet adni a kutyának nyersen éppúgy mint főve, viszont a főtt csirke combcsont kerülendő. Még mindig egy ragadozó, húsevő állatról beszélünk...

Hogy a kérdésre is választ adjak : a Josera ár-érték arányban a legjobb,de egyébként nincsenek olyan hatalmas különbségek, pláne ha netről rendel az ember nagyobb mennyiségben, egyáltalán nem kerül annyiba, mint amennyit sokan elsőre gondolnak. Én Taste of the Wild-al (és hússal) etetek, ami az előbbit illeti, megrendeltem a közepes kiszerelést (6,8 kg) ami kb 2 hónapra elég, mintegy 7580 ft-ért...És tekintve, hogy egy szuperprémium tápról beszélünk, szerintem nem nagy ár érte, kis gyűjtögetéssel akár simán össze lehet tenni a rávalót és utána 1-2 hónapig megint nem kell tápra költeni. Érdemes nézelődni a neten a tápok összetételét és árát tekintve- ha már a húsos etetés nem opció, csak a táp, legalább ne Chappi kategóriájú ipari szemetet egyen a kutya.

2014. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a kutyus többek között most azt is kap. Sajnos próbáltam szép szóval rábeszélni anyukát hogy azok nem jó minőségűek, nem hiszi el, azt hiszi okoskodom, és újfent előjön az ő mindent jobban tud effektus. Ha nagy rágócsontot viszek, azt sem adja oda neki, mert hogy milyen koszt csinál majd vele.

Múltkor séta közben adhattuk csak oda a kutyának a velős csontot, mert nehogymár a házban egye meg, és csak hagyjuk neki hadd ássa el... hogyne, séta közben majd az ásással törődik :D

Szóval ez esélytelen, én viszont tudom hogy merre induljak ha lesz saját kutyám idővel :)

2014. nov. 27. 19:45
 9/10 anonim ***** válasza:
2014. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a cikkben leírtakkal, a préselt műcsontot nem túlságosan preferálja kutyus :)
2014. nov. 28. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!