Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelleme van a csivavának?

Milyen jelleme van a csivavának?

Figyelt kérdés
Olyan típusú mondjuk, mint egy yorki, vagy egy havanese? Ez csak eszembe jutott, mert láttam fb-n egy örökbefogadható csivit, de igazából nem is utdom milyen a jellemük, mert keveset ismerek, de azok szerintem borzasztóan félre vannak nevelve, egyik folyamatosan vicsorog az enyémre ha találkozunk. Szóval ha jól vannak tartva, akkor ugyanilyen aranyos szobakutyák, bújnak meg ilyesmi? Vagy ez nem félrenevelés amit látok, hanem ők tényleg méregzsákabbak, maguknak valóbbak?

2014. nov. 28. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Igaz,sok közöttük a túlzottan öntudatos méregzsák,amelyek a nevelés hiánya miatt lettek ilyenek,mert sokan elfelejtik hogy tündibündi csivava de attól függetlenül kutya!

Ezek a kis hatalmat átvett méregzsákok a ún. kiskutyaszindrómában szenvednek.

2014. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Szóval egy kicsit öntudatosak,de kutyának való neveléssel,jópofa társat kapsz.:)
2014. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én eddig csak agresszívat láttam.....
2014. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Egyet láttam a parkban pórázon vicsorogni és agonizálni.

A párom kutyája szabadon volt engedve és oda akart menni hozzá, de csak 2 méterre merte megközelíteni, aztán látta hogy nincs esélye a barátkozásra és otthagyta :)

Biztos a gazdit védte ez az őrült kis idegroncs.

2014. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
81%
A csivi társasági kutya, alapvető tenyészcél hogy könnyen nevelhető és könnyen beilleszkedő legyen. Én is ismerek jó pár méregzsákot, de normálisat is. Az összes hülye kutyának hülye gazdája van, és kivétel nélkül pár tízezer forintos, piacon vett, de azért "fajtatiszta és pedigrés" kutya mind, aminek "ki lehetne váltani a törzskönyvét", ha akarnák. Szerintem nem érdemes az ilyenek alapján leírni egy fajtát.
2014. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na pontosan nekem is ilyenek a tapasztalataim, amilyen Nektek, megoszlóak:)) Érdekes amit az utolsó mond, akkor elvileg tényleg nem ilyennek kéne lenniük, csak sajna ez az, ami nehezen jön le az embernek, ha nagy százalékban méregzsákokkal tudunk találkozni... Nekem yorkim van, ő is rettentő önérzetes, de nála ez egy jópofa jellemvonásként jön ki, mert alapból jó kutya, hallgat rám, többi kutyussal jól "beszélget", szóval jó természetű. Az önérzetessége pedig úgy jön ki, hogy maximum lejátszunk a fürdetések, meg doki ajtaja előtt egy nyüszítő nyögdécselő párbajt, "vitatkozik" velem néha:)) De végül úgyis az van amit mondok, hiszti nélkül, csak sajnáltatja magát néha:) Na, ha a csivinél is ennyiben merül ki ez az önérzetesség, akkor teljesen vállalható!
2014. nov. 28. 15:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nevelés kérdése az egész,nem kell elkényeztetni a kutyát a kutya az kutya legyen bármilyen és bármekkora,nekik sem feltétlenül jó hogy kistáskában vannak hurcolászva(képletesen értve.:)) illetve egyéb módokon elkényeztetve.

2014. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
A yorki terrirer, úgyhogy papíron még keményebb dió mint a csivava. Persze erősen függ az adott egyedektől is. Ha úgy nézzük, semmivel sincs több neveletlen csivi mint yorki, az utóbbiból is vannak csúnya balesetek. A mi környékünkön a bolognese a divat, ezek között van a legtöbb pukkancs.
2014. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idegbajos kis méregzsák.
2014. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 csivavám van.Nagyon nagyon aranyos,okos kiskutyák.Nagyon gyorsan tanulnak.Minden nevelés kérdése.Nem szabad megengedni nekik mindent,mert nagyon könnyen tévedésbe esnek és azt hiszik ők a falkavezérek.

Én ezt az elején tisztáztam velük az van amit én mondok!Egyszer sem morogtak rám,meg semmi ilyesmi.

2014. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!