Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, ha egy kutya...

Mit jelent, ha egy kutya sohasem ugat? Nem néma, ezt tudom, szokott sírsogálni, de ugatni azt nem.

Figyelt kérdés
5 éves ivartalanított kan. Igazából nem zavar, hogy nem hangoskodik- társasági kutya, nem házőrző - de azt írják a fajáról, hogy jó jelző, ehhez képest meg tök kuka :)
2010. jan. 31. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudja hol a helye a falkában (legalul) és ezért nem is izgatja magát az őrzésen, mert úgy érzi, ez nem az ő dolga - hiszen a falkavezér majd megoldja az esetleges problémákat.
2010. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Most került hozzád, vagy régóta nálad van?

Ha most került hozzád, még eljöhet az idő, h jelezni fog, amint megismeri a terület határait, valamint azokat a zajokat, amik valakinek a közeledését jelzik.

2010. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Már régóta nálam van.(De nem én vagyok az első gazdija) Amolyan "bocs, hogy élek típusú kutty, nagyon szófogadó, alkalmazkodó. Tényleg sohasem ugat,inkább hangosan sír, ha sokáig vagyok távol- dolgozni márpedig muszáj :(
2010. jan. 31. 12:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem nem kell ecsetelni, miért vagy ki után sír.

Szerintem olyan keverék kutyusod van (ha jól gondolom), hogy nem szeret sokáig a gazditól távol lenni. Mivel társasági kutya, talán érthető.

2010. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még mindig nem alakult benne a terület és család védő viselkedés. Elvétve akad pár kutya, aki egyáltalán nem őrzi a házat, és nem is ugat.

A másik véglet, hogy annyira biztonságban érzi magát, hogy nem érzi úgy, bármiért is jeleznie kéne.

2010. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem keverék, tk-e is van. Csak azért nem írom a fajtáját, hogy ne jöjjenek olyan kommentek, mint: "jajj, az nem is kutya" stb. Csak furi, hogy tényleg élénk, kíváncsi, dumálós fajtáról van szó, az én kutyum meg viselkedésre teljesen más :)) Szóval, még van remény, hogy valaha hallom ugatni a drágát?
2010. jan. 31. 16:23
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Örülj neki. Nincs idegesítőbb, mint egy állandóan ugató kutya.

Ha majd teljes biztonságban érzi magát, és rájön, hogy nem fogod Te is továbbadni, védeni fogja a saját házatáját és ennek hangot is ad.

2010. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én örülök neki, jómagam sem szeretem az örökké magyarázó ebeket :) Csak félek, hogy ez egyfajta személyiségzavar lehet,már ha kutyáknál beszélhetünk ilyesmiről.2 éve van nálam. Már eljutottunk odáig, hogy haverkodik más kutyukkal- nem kapkodom fel percenként, ha jön valaki. Iszonyúan ragaszkodó, megható,hogy mennyire bízik bennem =)(én már a 3. gazdija vagyok =() Arra gondoltam, hogy maradandó sokk érte,s talán soha nem fog teljesen helyre állni a dolog? Tehetnék valamit érte amitől magabiztosabb lesz? (eléggé nyúlbélácska szegénykém)
2010. febr. 1. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:

"nem kapkodom fel percenként, ha jön valaki"


Gondolom valami csöpp kutyáról van szó, yorki, bolognese vagy ilyesmi.

Hogy bánsz vele, hogyan neveled, beszélsz, stb. vele?

A felkapkodás - még ha most már nem is csinálod - akármi okból is tetted, a lehető legrosszabb megoldás bármilyen szituációban.

Ebből én azt vonom le, hogy nem kutyaként kezeled, hanem körbe van rajongva és ajnározva az ő nyúlbélasága. Ha fél, ha agresszív, ha bármi nem oké, akkor nyugtatgatva van, nem nevelve.

Márpedig ez így nem jó.

Bocs, ha rossz a feltételezésem.

2010. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Sokkterápia.

Vidd sokat emberek és barátságos kutyák közé. Ha félelmet mutat, csinálj úgy, mintha észre sem vennéd, lássa hogy Te nem félsz, neki sem érdemes. Ha barátkozik, hagyja magát simogatni, akkor dicsérd.

2010. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!