Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idült hasmenés oka, mely...

Idült hasmenés oka, mely magától megszűnik, majd mindig napokra-egy hétre visszatér? Milyen kivizsgálás javasolt?

Figyelt kérdés

Nem függ attól, hogy mit eszik, legalábbis erre utal, hogy amikor fűszeres húsokat, sajtot, vagy joghurtot kap, akár napokon át (a tápjához), akkor sokszor semmi gondja nincs, ellenben amikor kímélő étrenden van, akkor is jelentkezik a hasmenés.

Eddig minden táp után előjött, halas, marhás, csirkés után is.


Széntabletta nem segít, legalábbis nem sokáig.


Próbáltuk a főtt csirke + rizs diétát, az sem segített.


Féreghajtva van rendszeresen (mondjuk fene tudja, hogy nem rezisztensek-e már).


Egyedül a bolháktól nem sikerült teljesen megszabadítani, sajnos idővel mindig elszaporodnak, hiába fertőtlenítjük a környezetet is.


Az állatorvos csak a diétát javasolta, és mivel magától elmúlik a hasmenés, nem nagyon veszi komolyan. :/

Azt mondja, hogy vannak érzékeny bélrendszerű kutyák (ez igaz, meg az is, hogy ez a fajta valóban túltenyésztett, de akkor sem normális, és lehet szerintem lerendezni ennyivel).


Egy pit lányról lenne szó egyébként.


Most azzal próbálkozom, hogy nyers hús diétára fogom (némi főtt hússal, mert itt főleg sertésből van választék). Ma már nem volt hasmenése, de ugye ennyi idő alatt nem lehet megmondani, hogy spontán vége, vagy segít rajta.

Ha ez sem válik be, megnézem, hogy allergiás-e valamire.

De ez nagyon hosszú idő.


Mit lehetne még?


A széklet teljesen híg, de sosem láttam véresnek.


Ötlet, hogy milyen irányba induljunk tovább? Valakinek volt hasonló makacs-hasmenéses kutyája (mióta nálunk van, bő egy éve)?



2014. dec. 9. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

El kellene menni egy normális orvoshoz, aki rendesen kivizsgálja. Itt szerintem senki nem tudja pontosan milyen vizsgálatokra lenne szükség, de az biztos, hogy egy normális orvosra van szükségetek! (ha Debrecen közeliek vagytok, tudok is jó orvost).


Egyébként valószínűleg valamilyen bélprobléma lesz, esetleg bélgyulladás, ilyesmi... De így itt mindenki csak találgatni tud.

2014. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Egyébként egy bélsár vizsgálat az biztos, hogy kellene, ennyit az orvos is megcsinálhatott volna, szerintem eléggé alap ilyen esetben.

2014. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a mudi ilyen, egeszen kicsi koratol. Szerencsere nem sulyos a hasmenese, csak egy kicsit lagyabb a szeklete, mint kene. 7 eves, az elso idokben prvostol orvosig jartunk, semmk eredmeny. Egy ido utan feladtuk, mert lathatoan nem viseli meg.
2014. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Széklet vizsgálat legyen a következő lépés.
2014. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerős staffi szuka volt ilyen. Diéta diéta hátán. Kizártak szinte mindent már. Aztán az orvosnak beugrott valami. Egy a bélben természetesen előforduló gomba szaporodott el a kutyában. Olyasmi mint a Candida, de nem tudom kutyáknál milyen van. Ez okozta a gondot. Szénhidrátszegény diétára kellet fogni. nekik pl mindig a rizses főtt husis diéta után erősödött fel. A rizs miatt....
2014. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!


Egy bélsár vizsgálat még idén belefér, úgyhogy azzal folytatjuk.

Ha a szénhidrát gomba miatt probléma lehet, akkor ez most kiderül, mert nem kap. :)

A következő lépés, hogy szelektíven kapja a húsféleségeket, hátha mégis valamire túlérzékeny.

Allergiánál folyamatosak a tünetek, vagy olyan lefutása is lehetséges, mint a mi kutyánknál?


Nem semmi, hogy egy kutya más problémák megjelenése nélkül le tudja élni az életét állandó hasmenéssel, és az, hogy megfejthetetlen maradt az oka. Hasnyálmirigy problémát sem mutattak ki?

2014. dec. 10. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!