Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta hány alkalommal adtok...

Naponta hány alkalommal adtok enni egy yorkinak, aki egy éves?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer. :) (az meg hogy mennyit, az rá van írva a tápos zacsira.)
2010. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi 2szer
2010. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt kutyának teljesen felesleges naponta egynél több alkalommal adni, ugyanis a természetben a kutyák sem esznek naponta többször, még ha yorki is (a tenyésztők ezt imitálva tartanak heti egy olyan napot, amit "méregtelenítő nap"-nak hívunk, hogy olyankor a kutya nem kap enni, csak vizet. Ez fogyást nem eredményez, és a kutyát jobb kondícióban tartja, mert a salakanyagok kiürülnek.

Egy megszokott időben (én mindig reggel 7 körül etetek) tedd elé a napi adagot, és ő azt szükségleteinek megfelelően megeszi.

2010. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Yorki, basset, dobermann,... Mind kutya. Egy éves kor körül már elég egyszer adni neki. Előző válaszoló leírta, hogy miért.

Valóban egy megszokott időpontban kapja a kaját, reggel, vagy este. Nálam nincs előtte a táp egész nap. Amit 10 perc alatt megeszik, az az övé, amit nem, azt elveszem. A kaja nem vicc. Falkavezérként te döntöd el, mikor, mennyit ehet. Ha csak éppen éppen csipeget, nem éhes. Ha 5 perc után otthagyja, a többi már nem kell neki, majd megeszi holnap.

A temészetben sincs egész nap terülj-terülj asztalkám.

2010. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem négy hónapos lesz a kutyám de naponta csak 2x kap kaját mert rászoktattuk és így legalább mindig megeszi. sztem ti is szoktassátok rá h reggel-este.
2010. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

most látom h mindenki azt írja h egyszer.. /előző vagyok/

sztem inkább kétszer de úgy h kétszer kevesebbet sztem...

2010. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A helyes etetés, amely kb. minden fajtánál érvényben van:


3. hetes - 6 hetes - Beáztatott száraz táp 2 alkalommal, reggel-este, az anyatej mellé kiegészítésként

6 hetestől - 8 hetes - Száraz táp, áztatás nélkül, napi 3 alkalommal, reggel, délben, este

8 hetesől 1 éves - reggel este száraztáp

1 évestől - napi egyszer


A napi adagokat osztjuk mindig ennyi felé, ha nem akarsz kövér, tunya, elhízott, kényes kutyát.

2010. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Napi egy,főleg mikor mi eszünk és remeg még a kajáért:)
2010. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanannyiszor, mint egy keveréknek. 1 éves kor felett napi egyszer.


Én azt nem értem, hogy a yorki miért különb kutya, mitől más, mint a többi. Sorozatban olvasok ilyen klérdéseket, hogy mit nem ehet egy csivava, milyen nevet lehet adni egy yorkinak, mikortól nem pisil be egy westie...

2010. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi reggel este adunk + egész nap ki van téve a száraz, hogy ha kell nekik egy kis nasi ropogtasson, bár ritkán szoktak. víz csere napi kétszer,
2010. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!