Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy az E-vitamin...

Igaz az, hogy az E-vitamin kutyáknál elősegíti a peteérést?

Figyelt kérdés

Nemsokára tüzel a szuka kutyusunk, akit Romániába viszünk ki fedeztetni (már volt egy almunk, tenyésztők vagyunk, de akkor csak 1 kölyök született), és azt hallottuk nálunk "komolyabb" tenyésztőtől, hogy ez E-vitamin elősegíti a peteérést, több pete lesz, így az alomszám is megnő, és sokkalta kevesebb a rizikó a halott, ill. beteg kölykök születésére. Igaz ez?

Már megvettük a vitamint (közepes termetű fajta, 10 kg-os a kutyus), a legkisebb mg hányadosút (100mg/kapcszula), most tart a tüzelés 6. napján. Érdemes adni neki egyáltalán még? És ha igen, ebből mennyit, és meddig adjunk neki? Ha van itt állatorvos, vagy ehhez értő, nyújtana korrektebb választ?

Köszönöm előre is!


2010. febr. 3. 09:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah, két kutyusról van szó, de ez ebből nem derül ki :) Egyik most 6 napja tüzel, mésiknál 1 hó mulva várható.
2010. febr. 3. 09:43
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Embereknél igaz. Babára vágyó nők szedik az E-vitamint, és nem kis sikerrel.
2010. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Erről még nem hallottam én sem, csak embereknél.


Amiről én hallottam, hogy jó kutyusoknál az a Selen Pet. De azt már csak a második kutyusnak érdemes adni, az a 6.napja tüzelő szukának késő.


Sok sikert a fedezéshez!

2010. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem hiába reklámozzák nőknek az Elevitet. Nem csak terhességet megelőzően, hanem a terhesség alatt és a szülés után is javasolják!

Kutyánál is alkalmazható! Német dog tenyésztőtől hallottam,h a magasabb alomszám érdekében adja ezt, ill h a kölykök szebben, jobban fejlődjenek, egészségesebbek legyenek.

Ezt mind a kettőnek adhatjátok már, szerintem.

2010. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Én az állatorvos javaslatára Selen Petet és Folsavat adok a szukámnak, ezzel készítem elő a fedezésre, vemhességre.

Legelőször nem kapta és üres maradt, másodszorra viszont a tüzelés előtt 1 ónappal elkezdtem adni neki ezeket és a vemhesség feléig adtam, 6 kölyök született. Mi is külföldön fedeztettünk és nem mindegy vemhesül-e a szuka vagy nem. Szerintem kezd el neki adni az E vitamint, rosszat nem csinálsz vele. Legközelebb majd már tudod mivel készítsd fel a vemhességre. Sok sikert!!!

2010. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor adom nekik :))) Adagolást senki nem tud mondani? 10 kilósak, a tabi 100mg/kapszula.
2010. febr. 3. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Sajnálom, de ha itt kérdezed az anonim embereket komoly szakmai dolgokról, akkor tenyésztő nem lehetsz. Az ilyen dolgokat az ember attól kérdezi, akinek a kenneléből a kutyája való vagy az állatorvosától. Ne haragudj, de ez így van vitán felül. :-(((((
2010. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van az előttem szólónak, állatorvossal kell konzultálni és nem szóbeszéd után menni.

Nézz utána mire jó az E vitamin!!! A Selen Pet-et tényleg ajánlani lehet és abban több minden bent van ami a várandós szukának kell, fel tudod készíteni a vemhességre. Nem csak az alom számra kell koncentrálni, hanem a szuka és a kölykök egészségére első sorban.

2010. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
66%

[link]

Őt kérdezd és hozzá menjetek.

Lehet, hogy nem időben fedeztettétek, azért lett kevés kölyök.

2010. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!