Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszoknak-e valaha a kutyájuka...

Leszoknak-e valaha a kutyájukat ész nélkül szaporodni engedők a kölyökkutyák gyártásáról?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok,hogy "egyszer szülnie kell","apa akar lenni","természetellenes az ivartalanítás","mindre van jelentkező" stb.

Most konkrétan az egyik vidéki sintértelepen 3-4 hnapos babák vannak altatási listán,rengeteg van belőlük és bármilyen édesek,senkinek sem kellenek.

Ők is úgy születtek,hogy biztos lesz gazdájuk,ehhez képest sintértelepen ér véget a kis életük.Minek kellett megszületniük?Mikor lesz ennek vége?


2010. febr. 3. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Igazad van. Sztem is, kutyát csak sok pénzért tenyésztőtől lehessen venni.


Milyen már az, hogy a szomszédból, meg ingyen!?


Hova vezetne ez a nagy szabadság?

2010. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mikor, de jó lenne. Nem értem az embereket: akinek nincs pénze tenyésztőtől vett tk-s kutyára, fogadjon örökbe, ne szaporítótól vegye... Nekem minden vágyam volt egy dobi, de mivel nem volt rá pénzem, inkább örökbe fogadtam egy menhelyi keveréket és azon kívül hogy imádom megmentettem egy életet és nem támogattam az eszetlen szaporítókat...
2010. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

csak az a baj hogy a normalis tenyesztotol sokan nem engedhetik maguknak a kutyat. mivel sokan fajtatiszta kutyat akarnak de nincs annyi penzuk inkabb a szaporitoktol vesznek.

jo volna megszuntetni, de mostanaban egy jo tenyesztonel a kutya egy komoly bicikli araval vetekszik.



nem tudom igy hova jut a vilag

2010. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Iszonyúan megdöbbentem azon,hogy babakutyákat jelöltek altatásra.

Ez nagyon kikészített.

Mindenkit,aki ész nélkül elleti a sokszor keverék kutyáját,kötelezném arra,nézzék végig az altatást egy gyepin.Ez talán beleverné a csöpp kis agyukba,hogy NEM SZAPORÍTUNK!

Most nem elsősorban a fajtatiszta kutyákat pénzért gyártókra gondolok(azok sem jobbak),hanem az egykutyás "egyszer szülnie kell"mentalitású gazdákra.Tudjátok,itt is szokott írni pár.

2010. febr. 3. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, az még a rosszabb eset, ha keveréket szaporít. :S (vagy keveréket fajtatisztaként ad el a hozzá nem értő gazdiknak, akik komoly pénzeket csengetnek ki érte...)
2010. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Soha sem fognak leszokni róla, még ha némelyeket sikerül is meggyőznünk, ez a réteg sajnos "újratermelődik". Mivel senki sem úgy születik, hogy ezeket tudja, ezért egyszer mindenkit fel kell világosítani. Amíg nem kezdtem el kutyázni, és nem olvastam utána a dolgoknak, addig fel sem merült bennem, hogy rossz, ha az ember kutyája csak úgy leellik. Sőt, azon gondolkoztam, hogy vajon melyik piacon árulnak olyan kutyát, amilyet én szeretnék, és vajon kijön-e 20-30 ezer forintból? Miután utána olvastam rájöttem, hogy még gyűjtenem kell egy keveset, és azóta már megvan a 150 ezer forintos törzskönyvezett kutyám akivel kiállításokra is járok. Pár éve kiröhögtem volna azt, aki nekem ilyet mond. Szóval ezek egy átlagembernek nem triviális dolgok és nem lehet elégszer ismételni, hogy vagy menhely, vagy komoly tenyésztő, és a nem tenyész minőségű kutyáknak pedig mindenki érdekében ivartalanítás!
2010. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Amíg nem ivartalanítanak ingyen, sőt, mondom, amíg nem büntetik keményen, sittel és pénzzel is a szaporítókat, addig nem lesz eredmény.

Amíg az emberek nem szeretetből, hanem haszon reményében tartanak kutyát, és előbb ütik agyon a nőstény kutyát, semhogy ne engedjenek fiúkutyát a közelébe, addig ez teljesen reménytelen.

Mennyi irgalmat várunk egy olyan társadalomtól, amelyik kikapartatja a saját gyerekét, mert ezzel bizonygatja a szabad akaratát, de nem hajlandó ésszerű fogamzásgátlásra a saját fajtájában sem?

2010. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Soha. Az emberi butaság határtalan. És ez a tendencia. Az emberiség is túlszaporodott, a Föld már nem tud mindenkit eltartani, mégis egyre többen vagyunk.
2010. febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!