Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom mindig összehányja...

Kutyusom mindig összehányja az autót. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Feltehetően autóból tette ki elöző gazdájs, mert egy föút mellett találta az egyesület akiktől befogadtuk. Nem tudon eldönteni hogy a gyomra nem bírja, vagy ideges. Lihegni is szokott eddig, de ma pl. csakvaz orrát nyalogatta előtte. leszidva nyilván sosem volt érte.

Mit tehetnék? Eddig kb. 10 alkalommal autóztunk vele a fél év alatt amióta nálunk van. Párszor dokihoz, máskor mindig erdőbe vagy tóhoz tehát többnyire pozitív élménye volt.


Kb. 2 km-t bír ki maximum.


2014. dec. 27. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Beszéld meg az orvossal lehet kapni receptre autózásra való gyógyszert amitől nem lesz rosszul.Nyugtató is van de az csak kiütné és nem tudnátok vele sétálni.

2014. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Indulás előtt semmiképp se kapjon ennivalót,kicsit mozogj vele.Esetleg kezdetben megállhatnátok amikor látjátok már rosszul van és kicsit sétáltok,játszotok egy kicsit utána újra vissza az autóba,talán így megszokja. Vagy pedig gyógyszer amit a dokitól kérhetsz.
2014. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magától bemegy az autóba, élvezi a dolgot, vagy inkább kimaradna belőle?
2014. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eleinte nem akart beszállni. Ma, és pár korábbi alkalommal màr magától ugrott és örült mikor megálltunk mellette, azt várta, mikor szállhat be.

Kicsit olyan, mintha szeretné, amíg be nem szállunk, de bent már előjön a rossz élmény/rosszullét.

Ahogy elindulunk ideges lesz, legalábbis a lihegésből, gyors légzésből, tekintet-kapkodásból, állandó lefekvés-felülésből erre következtetek. Nyugtatni nem merem, mert félek hogy csak jutalmaznám a lelkiállapotàt. Azt már próbáltam hogy a hátára tettem a kezem, hátha bizzonságban érzi magát.

Mindig apukám vezet, hátul szoktam vele lenni.

Nem megyünk gyorsan, de hát belváros - kisebb dombok,kanyarok, stb.

2014. dec. 27. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez igazából idő, mire megszokja. Igyekezzetek inkább sűrűn kis távolságokra vinni, hogy gyors és gyakori legyen a pozitív élmény, amit az autózáshoz köthet.
2014. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2014. dec. 27. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van a talált tacskó kutyusommal akit valószínűleg autóból dobtak ki a főúton vemhesen. Másfél éve találtuk, azóta is mindig hány a hosszabb utakon, pedig egyáltalán nem ideges, tök nyugisan alszik, és egyszer csak hány, pedig nem etetem soha utazás előtt. Szerintem ez nem fog elmúlni nála sohasem :(
2014. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előtte ne egyen,illetve igyon.Jó egy box,mert abban hamarabb lenyugszik,illetve te sem stresszelsz annyira,mintha a kárpitot hányikázná össze.Vannak érzékenyebb gyomrú egyedek,ezzel nagyon mit kezdeni,mint hogy reméled megszokja,nem lehet.Tíz alkalom még nagyon kevés,vidd annyiszor,amennyi szer tudod és jó élmények kapcsolódjanak hozzá.
2014. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Manka68 ***** válasza:
52%
A hányás azt jelenti, nem bírja a gyomra. Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni. Esetleg javíthat valamennyit, ahogy az embernél is, ha kicsit lehúzod az ablakot, hogy kapjon friss levegőt, és olyan pozícióban van, hogy kilásson a kocsiból, ha lehet előre, így nem kapkodja annyira a tekintetét.
2014. dec. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!