Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha kutyák üldöznek?

Mit tegyek ha kutyák üldöznek?

Figyelt kérdés
Már háromszor üldöztek nagytestű kutyák, és sikerült háromszor is megúsznom úgy, hogy elfutottam. Amikor ezeket elmeséltem, akkor mindenki azt mondta, hogy mekkora barom vagyok, hogy elfutok. Azért tettem fel ma ezt a kérdést, mert tegnap három kutya kergetett meg engem és a barátomat egy farm szántóföldjén. Sikerült lesprintelni a kutyákat, viszont a barátom fél cipővel tért haza :'DD. A viccet félretéve ilyenkor mit érdemes csinálni?

2014. dec. 30. 09:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Elég egy nagyobb husáng félelemkeltés / önvédelem gyanánt.
2014. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
paprikaspray
2014. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg nem jo otlet futni. Lesprintelni altalaban kis esellyel tudod, viszont a vadaszosztonet jol felingerled azzal, hogy menekulni kezdesz. Ha megis megmenekultel, az valoszinuleg annak koszonheto, hogy nem igazan akartak elkapni es akkor sem lett volna semmi komolyabb, ha sikerul utolerniuk. Viszont ha komolyan tamadni akar, akkor a futas csak rosszabba teszi a helyzetet. Ha megtamad egy kutya, maradj nyugodt, ne kiabalj es ne tegy hirtelen mozdulatokat. Ha van taskad, tedd magadele, hogy a hasadat meg a nyakadat vedeni tudd. Ha nincs, a karod is megteszi. Ne nezz rajuk, huzd ki magad es magabiztos leptekkel probalj minel tavolabb kerulni toluk. Ha a tamadas elkerulhetetlennek latszik, hatarozottan uvolts rajuk.
2014. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ja, es ha olyan a kornyek, hogy sokszor tamadnak meg, legyen nalad paprikaspray.
2014. dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Először is a kutyák gazdájának kell szólni (szülővel elmenni, lehetőleg autóval)

Szerintem a menekülés a legrosszabb, mert akkor feltámad benne a vadászösztön és üldözőbe vesz, és nem hiszem, hogy lelehet sprintelni egy kutyát, ha komolyan megtámad.

Inkább meg kell lepni olyan viselkedéssel, amire nem számít. Határozottan szembefordulni vele, megdobálni valamivel, ami éppen a kezed ügyébe kerül, és rá kell kiabálni. Mivel nem a saját territóriumán van, ezért nem is fog szembeszállni veled.

2014. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Manka68 ***** válasza:
100%

Tényleg nem jó ötlet a futás, de...

mit kerestetek egy farm szántóföldjén? Nem magánterület az? Gondolom a kutyák védték a területüket. Teljesem jogosan.

2014. dec. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Egy hegyen voltunk, és hazafelé vettük az irányt. A magánterület el volt kerítve villanypásztorral, még mindig nem értem hogyan jöttek át rajta a kutyák.
2014. dec. 30. 10:17
 8/20 totolala ***** válasza:
50%

Hiába mész te kihúzottan csöndben, ha az arra van nevelve, hogy elkapjon.


Olyankor egy jó csattogós husángot venni, minél nagyobb hajt csapni, trappolni, feléjük csapni

Ha meg Közelebb jönnek rájukraksz egy tolórugást, elkapni és mind a 3-at eldobni Nagykanizsáig. :)

2014. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha arra van nevelve, hogy elkapjon, akkor egyreszt azok a kutyak nem szoktak felugyelet nelkul maszkalni az utcan, masreszt csattanos cucc meg rugas semmit sem er.
2014. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kamu. Nem tud az ember még egy foxit sem lesprintelni!
2014. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!