Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 'harci kutyás' kérdést...

A 'harci kutyás' kérdést törölték. De szeretné valaki megvitatni ezt a grafikont?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt nagyon érdekesnek tartom, ha tényleg hiteles a mérés. Ti mit gondoltok róla?


2015. jan. 2. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Most jöttem gyerekek.

Ez mi is, ha szabad kérdezni.

Nem igazán jön le így, önállóan.

2015. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja, tényleg. Kutyafajták harapási erőssége kg-ban.

Volt itt egy tag, aki túl sok tv-t néz és fél a 'harci kutyáktól', meg akarta tudni, hogy honnan lehet felismerni és le akarta sokkolni sokkoló pisztollyal. Aztán link-csata folyt, hogy mennyire veszélyesek a bull tipusú kutyák. Röviden ennyi.

2015. jan. 2. 21:06
 3/11 anonim ***** válasza:
ha némileg magyarra fordítanál néhány szót......
2015. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na nem mintha a veszélyességnek fokmérője lenne, hogy mekkorát harap a kutya. Egy spániel is meg tud ölni, ha nagyon akar.

Amúgy meg elég hülye grafikon, a pitbull kétszer szerepel rajta, más értékekkel... :D Meg így érzésre baromi nem tűnnek hitelesnek a számok, legalábbis így a fajtákat egymáshoz viszonyítva.

2015. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hund=kutya, alatta felsorolva a fajták. Csivava, airadele terrier, labrador, angol bulldog, jack russel, ír farkaskutya, bernáthegyi, shar-pei, csau-csau, dobbermann, pit bull terrier (ezt így írják?), német juhász, sarplaninac, staffordshire terrier, bullmasztiff, husky, kangal, boxer, tosza inu, boerboel, rottweiler.

Harapás ereje kg-ban megadva, alul a skála, Kék csík a nagyőrlőknél mért erő, piros a kiőrlőknél mért, fekete a kutya súlya.

Javítsatok, ha rosszul fordítottam.

2015. jan. 2. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:
A fekete a szemfogaknál mért erő.
2015. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a veszélyességnek nincs köze a harapás erejéhez. Csak érdekesnek tartom a grafikont. A forrást viszont nem találom. Tudni kéne svédül.

Köszönöm a javítást.

2015. jan. 2. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy gondolom, hogy a kutyák harapási erősségük, illetve méretük alapján találtatnak a nép szemében veszélyesnek, meg "harcinak". Minden kutyaás tudja, hogy van jól nevelt kutya, meg rosszul nevelt kutya. Amelyik kutya jólnevelt, lehet 60 kiló izom egy cápa harapásával, nem lesz veszélyes. Amelyik meg három kiló, de el van cseszve, az meg jó eséllyel harapni fog, de az ugye nem kerül bele a hírekbe. Nyilván ha valakit megtámad egy erős kutya, akkor az a kutya nagyobb sérülést fog okozni, mint egy tacskó, de ez nem jelenti azt, hogy a tacskók kisebb arányban támadnak emberre.


A másik, hogy faszagyerekkutyát sok faszagyerek tart, akiknek közük nincs a kutyákhoz és az erős kutya, gyenge gazdi kombináció nem éppen ideális, így nem kell csodálkozni, ha a szomszéd gyerek a kutya szájában köt ki. Ami nem a kutya hibája, ennyi. Akinek kutyája van, az vigyázzon rá, akinek meg gyereke van, az még jobban vigyázzon rá. Aki meg be van fosva a hírektől, ne lövöldözzön random kutyákra az utcán, mert pórul fog járni.

2015. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ödi2 ***** válasza:

1-2 érték nekem is kérdőjeles,de attól még lehet igaz...

A harapós kutyánál a harapás erőssége,csak részlet kérdés,mert a kimenet súlyosságát befolyásolja. A kutya,tép,marcangol,kiszakít darabot a húsból,az erőssége a harapásnak,akkor lényeg,h milyen habitussal rendelkezik egy kutya.

Pl. Pásztorkutya harap-enged,harap-enged, mivel erre van szelektálva,h mozgásban kell lennie,nem csünghet mondjuk egy medvén.

Őv képzésre alkalmas kutya fajtáknál,tartania,fognia kell és csak parancsra engedi el. Ez a szelekció alapján,úgy néz ki,h mielőbb földre vigye az áldozatot,addig tartja,majd a kutyát az ösztönei vezetik tovább,ki tudja milyen következmények felé.

Aztán vannak a kistermetű,sokak által ártalmatlannak tartott kutyák. Pedig ők a legveszélyesebbek az emberre nézve...

Felkap egy kistermetű kutyát egy gyerek,kutya nem veszi jó néven odakap. Mivel ölben van,arc,nyak,szem, gyakorlatilag a legsebezhetőbb pontok, védtelenek...

Amit leírtam nagyon kicsi keresztmetszet,de az ösztöni reakciórol szólt. Ezért kell nekünk,kutyatartóknak felelősséggel tartani a kedvenceinket,mert bizony nem plüsskutya a legjámborabb egyed sem...

2015. jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 compactegon ***** válasza:

igen, érdekesen van írva pár fajta neve (nekem is feltűnt a pitbullterrier persze egybeírva...és az APBT :D).

én úgy tudom, a molosszerek harapnak a legnagyobbat.

2015. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!