Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil 3 lábon a szuka...

Miért pisil 3 lábon a szuka kutyám?

Figyelt kérdés
Normálisan, "ülve" pisil ahogy a szuka kutyák szoktak, viszont a jobb hátsó lábát mindig egy kicsit megemeli a levegőbe. Megnéztem, nem sebes és nem is lépett bele semmibe, meg alapból semmi baja a lábának, fut, ugrál, stb. Ivartalanított, 3 éves, kistestű kutya.
2015. jan. 4. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Val"szeg azért, mert minden kutya három lábon pisil...
2015. jan. 4. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy dominanciából, vagy azért, mert hideg/nedves a föld és nem akar több lábbal ráállni, mint ahogy muszáj :D Ha jó időben, száraz-meleg talajon is csinálja, akkor dominancia. De nem vészes, meg nem pofátlan, meg igazából nem is tudsz vele mit csinálni az általános jó nevelésen kívül, a pisilésről mégse tilthatod le, szóval annyira nem komoly a dolog :)
2015. jan. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első!

Nem, a kan kutyák pisilnek három lábon. A szukák ülve pisilnek.

akuminak igaza van. Mikor szokott így pisilni?

2015. jan. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
A miénk is három lábon pisil, van, hogy le sem guggol, de szerintem azért van, mert csak kan kutyákkal találkozott élete során szinte, mert nyáron is mindig ezt csinálja :)
2015. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, igazából csak kíváncsiságból kérdeztem, nem gondoltam semmi komoly dologra :)kiskora óta így pisil amúgy, de nem hiszem hogy dominancia lenne, mert van mellette egy 4 évvel idősebb (szintén ivartalanított szuka) kutya és amióta ide került a kicsi, tudja hogy ő van a rangsor végén és soha nem viselkedett dominánsan senki felé (utolsónak jön be az ajtón, először mindig az idősebb kutya kap enni de véletlenül múltkor az ő tálját tettem le előbb és nem kezdett enni míg az idősebb nem kapta meg a maga kajáját stb)
2015. jan. 4. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én szuka kutyusom 9 hónaposan lett ivarérett, azóta 3 lábon pisil, és jelölget a séták alatt. Néha csak kicsit emeli fel, de 1-2 alkalommal olyat is csinált, hogy a villanyoszlopot próbálta oldalba pisilni :D Röhögtem is hogy "fiam, te mit csinálsz?" Fölemelte magasra a lábát, és természetesen lepisilte a földet, mert hát ő nem tud célozni :)

A szuka kutyák ugyanúgy jelölgetnek, mint a kan kutyák. Egyébként az én kutyám nem egy domináns alkat.

2015. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és az enyém is ivartalanítva lett az első tüzelés után. Most 8 éves, de erről soha nem szokott le :)
2015. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!