Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek milyen kutyafjta...

Nektek milyen kutyafjta tetszik a legjobba? Miért?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 17:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, vacakol a billentyűzet
2015. jan. 9. 17:42
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a természetet nézzük akkor labrador. Nagyon energikusak, okosak és soha nem lehet mellettük unatkozni.
2015. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy pár, a teljesség igénye nélkül megpróbálom felsorolni:


Régi álmom egy dobermann. Elsősorban a kinézete miatt (a régi típusú nagytestű, széles mellkasúakról beszélek). Mostanában persze már megismertem úgy ahogy a jellemét is, az is nagyon tetszik, bár egy kicsit lehet pörgős lenne számomra.


Magyar vizsla: van egy vizsla keverékem és hihetetlenül megtetszett a vizsla jellem, aztán később a külleme is. Szeretem, hogy csak úgy el lehet lenni velük, nem vár folyton arra, hogy mit lehet csinálni, mit fogunk játszani, elvan magának az erdőben pl. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell vele foglalkozni, de mindjárt megérted miért írtam ezt.


Rottweiler: régen nem tetszettek, sőt, kifejezetten féltem tőlük, de azóta van egy kanom :) Nagyon megszerettem őket, soha nem gondoltam volna, hogy ilyen bújós macik, közben pedig az életét adná érted, bármi áron megvéd. Ez a kettősség nagyon érdekes tulajdonság, furcsán jó, még szokom :) Viszont kicsit idegesítő, hogyha mondjuk elmegyünk erdőzni, vagy bárhova, nem nagyon érdekli a környezet, a lényeg, hogy valamit velem csinálhasson (labda, tanulás, bármi). Mivel a vizsla keverékem az idősebb, így azt szoktam meg, hogy elvagyunk (ahogy fentebb leírtam), szóval még szoknom kell, hogy igazi munkakutyám van :)


Ír farkaskutya/orosz agár: a küllemük tetszik, jellemüket nem igazán ismerem még... amiket megtudtam róluk, azok alapján nem valószínű, hogy tartanám bármelyiket is, de nagyon tetszenek külsőre.


Springer spániel: jellemre, küllemre is nagyon tetszik, de sajnos még nem volt lehetőségem közelebbről megismerni őket.


Tetszenek még a kaukázusi juhászkutyák, KÁJ-ok, kuvaszok, szépen tartott komondor (szőrápolásra gondolok), de a jellemük nekem "túl sok" lenne, illetve hát a szőrápolásra sem lenne türelmem.

2015. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann, nagyon szép gyors és barátságos
2015. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Volt régen két kuvaszunk, azóta a 3-adik dobermanunk van, egyik se volt egyforma, de mindet nagyon szerettem, olyanná válnak, amilyen a gadzájuk, idomíthatók, és ha nem szoktatják le a rossz szokásaikról, bizony előfordul, hogy örömükben amikor megjössz mellédpisilnek mert annyira hiányoztál nekik, vagy a másik hogy 2 lábra állnak és megpróbálnak megölelni, van úgy hogy nem kapom el a melső lábát és a kabátom, vagy a nadrágom tappancs nyomos lesz, de ezekről még kiskorában le kell szoktatni, mert később már nehezebb.
2015. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Komondor, orosz fekete terrier: szeretem a nyugis kutyákat, akik nem keménykednek feleslegesen, de ha helyzet van odateszik magukat. Míg anyuéknál laktam, volt komondorunk, majd szeretnék sajátot is, ha lehetőségem lesz.


Rottweiler: szeretem a kemény, dominánsabb kutyákat, talán most már elég fejlett is lenne a személyiségem hozzájuk, de lehetőségem nincs tartani. Ha lenne, akkor vagy külföldről vagy a Sirocco kennelből vásárolnék, a manapság itthon divatos disznóorrú rotiktól rosszul vagyok.


De legnagyobb szerelmeim a mindenféle idétlenül kinéző keverék kutyák, valószínűleg világ életemben 'korcsaim' lesznek. Lehetőleg hosszúlábú, hosszúfejű, agárféle, azok tetszenek a legjobban.

2015. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Doberman:mert elegáns szép jó őrző védő és mindig is akartam ha lenne az lenne a neve Donna v Darius

Kaukázusi:nagy félelmetes mégis kedves okos szép hűséges kemény és ha lenne egy akkor az lenne a neve Igor

2015. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagy svájci pásztorkutya. Eleve mikor először megláttam e fajtát, rögtön beleszerettem. Erős, okos, és mellesleg a rottweiler őse, minek duplán örülök, mivel a rottweiler is a kedvenceim közé tartozik.

Mellesleg a nagy svájci pásztorkutya gyönyörű, tetszik benne, hogy van benne fehér, nem mint a rottweilernél.

A leírása alapján engedelmes, okos kutya, így mindenképpen szeretnék majd egy ilyen fajta kutyát pár év múlva.

Másrészt, tetszenek a labradorok és a beaglek. Jelenleg mindkét fajtából van egy, ezért is tetszenek. Nem hinném hogy életem során lesznek még ilyen fajta kutyáim, bár lehetséges, hogy szeretnék majd egy labradort. Mind a két kutya okos, gyönyörű, engedelmes.

2015. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Yorkshire terrier,mert elfér a retikülben,a szőre nem hullik,és nem barátkozik idegennel,csak a családot fogadja el =)
2015. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobbak, legszebbek a magyar pásztorkutyák, és az északi fajták ( KÁJ, Kaukázusi)

Nekem két komondorom van. Még kölykök, de máris tekintélyt parancsolóak. Nagyon éberek, idegenre úgy mennek, nem lehet őket legyőzni. Bár eddig még kerítésen kívül ment valaki, ők meg csak ugattak, de olyan szinten fogták, hogy már jó volt nézni. De ezzel szemben barátságosak, a családdal nagyon jó játszópajtások, imádnak rohangálni, dögönyözni egymást.

A többi kaukázusi és egyebek, meg azért tetszenek, mert szeretem a kemény jó kutyákat, nekem a kutya itt kezdődik, ami jó kis munkakutya.

2015. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!