Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden éven, míg a kutya él,...

Minden éven, míg a kutya él, újra és újra regisztrálni kellene?

Figyelt kérdés

Tavaly, amikor bejött ez az ebrendelet, kaptam egy vaskos értesítő levelet, hogy regisztráljam a kutyámat. Egy rengeteg oldalas(kb.30-32) dokumentációt kellett kitölteni, amiben az égadta világon mindent tudni akartak rólam (az ebtartóról), a lányomról(a tulajdonosról) és a kutyáról.


Kérhetik most ezt újra? Megpróbáltam online, ott jóval rövidebb a procedúra, de ott nem sikerült...



2015. jan. 22. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
3 évente össze kell írni az önkormányzatoknak az ebeket.
2015. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nem küldtek ki semmi ilyesmit. Az önkormányzattól jött ki egy ember (még tavaly előtt) és felírta, hogy kinél milyen kutya van (ahol nem voltak otthon, ott benézett a kerítésen és úgy írta őket össze... érdekes o.O )


Azóta nem láttam (pedig azóta már van egy másik kutyánk is) és nem is kaptunk ilyesmit. Én erről sem hallottam, hogy 3 évente össze kellene őket írni. Kíváncsi lennék a cigánytelepekre hányan mennek be ezért...

2015. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na látod ezt jó lenne tudni, hogy hogy van. A mi városunkban még az újságban is megjelent, hogy össze fogják írni a kutyákat, de semmit sem tudunk azóta erről, pedig még az ősszel írták. Ahol a nagyszüleim élnek, ott pedig még annak is ki kellett tölteni egy adatlapot, akinek nincs kutyája.
2015. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ez így megy (Bp. 9. ker):

Nemrég költöztünk ide és utánajártam a dolgoknak.

Bementem az önkormányzathoz és jeleztem, hogy szeretném a kutyámat "bejelenteni". Adtak egy 2 oldalas nyomtatványt, a neve Ebösszeíró lap. Kitöltöttem, kaptam egy átvételi elismervényt és kész. Ezzel mi már rendben is vagyunk.


De sokat elfelejtik, hogy ha pl.

-meghal egy kutya,

-elköltözik a család (a kutyával együtt),

-gazdát vált a kutya (akár családon belül és egyazon lakcímen)

ezeket is mind le kell jelenteni.

Ha költözés van, akkor ki kell jelenteni a régi címről és be kell jelenteni az új címre.

2015. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!