Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet az újszülött...

Hogy lehet az újszülött kiskutyáknak törzskönyvet "szerezni"?

Figyelt kérdés

Sziasztok nekem van egy kutyusom és neki szeretnék majd kiskutyát. Ő törzskönyvezett és majd az apa is az lesz.

De kíváncsi vagyok hogy a kiskutyánknak hogy lehetne törzskönyve szerezni?


2015. jan. 23. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerezni az Ecserin lehet dolgokat. A törzskönyvet kiváltani szokták :)

Ha rendesen tenyészteni szeretnél, akkor nyilvánvalóan van egy tapasztalt tenyésztő ismerősöd (mondjuk akitől a kutyádat vetted), aki segít abban, hogy hogyan kerüld el az örökletes betegségeket, a kutyád nemi betegségekkel történő fertőződését, a kölykök halálát, a szuka halálát, satöbbi, őt meg tudod kérdezni a kennelnév kiváltásának feltételeiről is.

2015. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kennel nevet kell kiállítani, tenyéssz szemlét végezni,örökletes betegségekre leszűrni mind az anyát, mind az apát, és ha tenyésztésbe bevonható mindkettő, van kennel neved akkor lehet. Így tudom.
2015. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, érdemes belépni a fajtaklubba, itt mindenben segítenek (pl. a hozzá való vérvonalú kan kiválasztásában, mert az kevés, hogy a kan is törzskönyvezett).

A szukádnak megcsináltatod a szükséges eü. szűréseket, a fajtára jellemző betegségekre. Ha itt minden rendben, jöhet a tenyészszemle. Ha itt is megfelel, akkor kiváltasz egy kennelnevet, (ill. ha a szukád tenyésztője partner ebben, és ő is úgy véli, hogy érdemes továbbtenyészteni a szukádat, megbeszélheted vele, hogy az ő neve alatt menjen a dolog).

Majd ki kell választani a megfelelő (eü.szűrt, tenyészszemlés, vérvonalban hozzáillő) kant.

Vemhesség alatt és után állatorvosi felügyelet.

Ha megszülettek a kölykök, alombejelentő, ezután lehet törzskönyvezni.

Kölyköt 2 hetes kortól kezdődő féregtelenítése, majd oltásai, chipezése, megfelelő etetése és nevelése után 8 hetes kortól kerülhetnek új gazdához, szerződéssel.


A fajtaklubbal vedd fel a kapcsolatot, ők eligazítanak, pl. hogy milyen szűrések kellenek, mikor hol lesz tenyészszemle stb.

2015. jan. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Így már értem!
2015. jan. 24. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!