Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanesének hullik a...

Bichon Havanesének hullik a szőre vagy olyan mint a yorki?

Figyelt kérdés

2015. jan. 24. 07:55
 1/9 A kérdező kommentje:
És mennyi időközönként kell őt vinni kutyakozmetikushoz?
2015. jan. 24. 08:30
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hullik. Nem tudom ponotsan, pár hónaponta. Nyáron sűrübben, mert akkor a rövid szőrt szereti jobban. Télen meg a hosszabb jó, hogy ne fázzon a séta alatt.
2015. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vali9676 válasza:
Nekem van egy bichonom 6 honapos es hat nem mondom h nagyon hullik a szore de elofordul h esetleg a ruhadon talalsz kutyaszort de nem veszes :/
2015. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 vali9676 válasza:
49%
Kutyakozmetikushoz meg nem kell surun jarni vele 1 evben 2 szer 3 szor
2015. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én eddig nem találtam kutyaszőrt,nekem is havám van.

De amúgy a bichonoknak nem szokott hullani,max annyira mint az emberi haj,de én több hajszálat találok mint kutyaszőrt :D


Mi évente 2x visszük kutyakozmetikushoz tavasszal és ősszel:) De most ez megváltozik,mert kutyakozmetikusnak tanulok szóval időnként igazítok majd rajta :DDDD

2015. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Butaság, hogy nyáron rövidebbre kell vágni neki. Kubai származású kutya, és Kuba se a legfagyosabb környék, hogy hosszú szőr kelljen a kutyának, hogy ne fázzon. Hosszú szőre meg nem véletlen van, tudni illik a szőrük télen fűt nyáron pedig hűt. A nyírása csupán divat.., Sose értettem, hogy minek vesz olyan ember hosszú szőrű kutyát aki rövidszőrűt akar? Egyébként mint minden állatnak a Havanese-nek is hullik a szőre.., de nem olyan nagy mennyiségben ami meg kihullana azt kifésülöd, mivel a szőrét karban kel tartani, így nem veszed észre a lakásban. :) Nyírni a popsijánál kell, meg a mancsánál illetve a fülszőrét kitépni. Ha tényleg hosszú szőrben tartod akkor a szeme elől is eltudod fésülni a szőrt.., viszont ha vissza van vágva a szőre picit akkor a szeme körül is vágni kell neki. De marhaságnak tartom hosszú szőrű kutya szőrét rövidre nyírni.
2015. febr. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak


Mi például azért nyíratjuk meg a Havanese-ünket,mert sokat kirándulunk tavasztól-őszig plussz nyáron majdnem minden nap vízparton vagyunk. Nos a hosszú szőr kicsit hátrány lenne ilyenkor. Sokkal könnyebb tisztán tartani röviden.Meg kevesebb bogáncsot és mi egyebet szed össze.Egyszer volt,hogy március vége helyett májusba tudtuk kozmetikába vinni.Olyan hosszú,dús szőre volt,hogy a sima séták után folyamatosan ki kellett kefélni annyi szírszart felszedett.A sok bogáncsról,toklászról ne beszéljünk.Amikor már úgy bele ragadt,hogy csak a kivág segített azóta fogadtuk meg,hogy mivel mi aktív életet élünk vele,jobb a sportos,rövid neki.Nem mellesleg 3x annyi koszt hozott be akkor hosszú szőrrel.Mint röviddel.


Számunkra és a kutya számára is praktikusabb a rövid szőr.Tavasztól-őszig.

2015. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval. Macera a hosszú szőr, főleg olyan kutyának, aki közel van a földhöz.
2015. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

02-10 02:37 vagyok :)

Persze, hogy sok a macera vele.. Balaton parti vagyok, külön tudom élvezni ha belehempereg valamibe a parton.., és nemcsak mocskos hanem büdös is, és akkor mehet a fürdetés ami cirka 3 órát vesz el a napomból mire szépen átfésülöm gondosan megszárítgatom stb... De ezt vállaltam ezzel a fajtával.. Én sem földig érő szőrrel tartom.., de nem nyírom meg centisre a szőrét.., nem véletlen hosszú szőrű kutya.., Viszont az is igaz, hogy van aki nem engedheti meg magának, hogy napi 1 órát fésülgesse a kutyáját. Viszont az már nem normális amit a Löwchennel csinálnak.

2015. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!