Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy komondortól vagy egy...

Egy komondortól vagy egy rottweilertől félsz jobban?

Figyelt kérdés

Találtam valami videót ami a komondort a legjobb őrző védő és legagresszívebb kutyák közé sorolja.


Én nem hiszem, hogy a mai komondorok(és talán kuvaszok)

összehasonlítva keményebbek mint egy rottweiler,

bullmasztiff,cane corso és hasonlók.

Gondoljátok a mai kutyáink arányaiban véve felveszik a versenyt a külföldi fajtákkal?

Szerintem azok keményebbek. Mert nem esetek ki olya régen a használatból pl.: kaukázusi,közép ázsiai.

Mert eleve úgy alakultak ki és tenyésztették őket, hogy jobban végezzék ezt a munkát.

Szerintem a külföldi fajták között arányaiban több a jobb munkát végző.

szerintetek ?



2015. jan. 29. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egyiktől sem félek. A kutyáim viszont, szép nem szép de féltem tőlük. Támadta már meg őket rottweiler, közép-ázsiai, kuvasz is. És a legszebb az egészban, hogy mindegyik támadó kan volt, az enyémek meg szukák, ráadásul a kuvasz 100% hogy szocializált versenykutya volt és mégis, de az rottweiler volt az egyetlen aki egyenesen az ölésre ment.
2015. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nekem jön, egyformán halálfélelmem lesz bármelyiktől. Talán a komondortól kevésbé (ha nem idegbeteg), az nem szeret annyira harapni. De azért összepisilem magam, ha rám fekszik, az biztos... :)
2015. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Akumival egyetértek. Ha választanom kell egy roti vagy egy komondor/kuvasz között, akkor az utóbbiakat választanám, feltéve ha jó idegrendszerűek, mivel a pásztorkutyák feleslegesen nem harapnak és ha nincs konkrét támadás, akkor maguktól eresztenek, míg a rottweiler szerintem nem eresztene és marcangolna tovább.


Nem tudom mit értesz viszont keménység alatt, de mind erőben, mind területőrzésben jobbak és hatékonyabbak a komondorok, kuvaszok. Már eleve a méretük, habitusuk és a funkciójuk alapján is, hiszen vadállatok ellen lettek kitalálva.


Arányaiban tekintve a pásztorkutyák között minden bizonnyal jobb helyzetben vannak a kájok, kauk, hiszen jóval több ilyen fajta él még mai napig nyájok mellett, munkával töltve a mindennapjaikat és e szerint szelektálva. Még jobb helyzetben van a kangal.

Viszont kauból, kájból is idehaza 90%-ban küllemre tenyésztett példányok vannak, nem pedig a munkavonalasok.


Ha nem arányokat nézünk, akkor pásztorkutyás tesztek viszont azt bizonyítják, hogy a komondorok, kuvaszok, ha megfelelően vannak szelektálva, akkor felveszik a versenyt a kaukkal, kájokkal, kangalokkal. Tehát vannak nagyon is jó példányok. Idén a pásztorkutyás találkozón egy komondor kapta az egyik legnagyobb tapsot és több kaus is mondta, hogy ha tudja, hogy ilyen komondorok is vannak, akkor nem kauja lenne.

2015. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a kauktól, kájoktól félek, komondortól, rotitól így általánosságban nem, talán mert már volt tapasztalatom velük. Nem kezelhetetlen fenevad egyik sem, bár a roti keményebb irányítást követel. A kaukkal, kájokkal viszont úgy látom, a gazdák nagy része képtelen boldogulni. Ha meg félrenevelt egyed, akkor tök mindegy, nem is magamat féltem elsősorban, hanem a kutyáimat. Egyszer láttam kutyakiállításon összeverekedni két kaut, ott azért rendesen megijedtem, mert a kiskutyám is velem volt, és a gazdák sem tűntek a helyzet magaslatán. Aztán persze megkapták a nem tudom milyen címet, pedig szerintem ez kizáró ok kéne legyen. Ott örültek, hogy milyen jó ösztönű kutyák. Aha, két perce sem volt még a ringben, az sem mondható, hogy területüknek érezték volna.
2015. jan. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ha támad akkor legyen bármilyen félek. Bár fiatal srác vagyok vannak is kutyáink komondorok is többek között tőlük nem félek félnék annyira mert tudom hogy hiába csak úgy nem támad. Ugatni ugat de ha nem bántják visszafekszik és csendben marad. A rotik már más tészták volt szerencsém elég vaddal is találkozni
2015. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól félek,amelyiktől nem vãlaszt el egy szėp,masszív kerítés..
2015. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megfelelő idegrendszerű, akkor egyértelműen a pásztorkutyáktól félnék jobban, mert brutálisan kemények, legyen az kau, káj vagy komondor.
2015. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
6%
A rottweiler sokkal félelmetesebb és ezerszer szebb ♥
2015. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont pár napja volt egy vicces esetem egy kauval. Imádom őket, és egy kertvárosi övezetben sétálgatva egy hatalmas kant láttam az egyik ház kertjében. Ahogy közelebb mentem a kerítéshez, rögtön jött végezni a feladatát, nekem meg majdhogynem könnybe lábadt a szemem, annyira szép volt, fennhangon mondtam is, hogy "de gyönyörű vagy", a kutya meg, mintha zavarba jött volna, abbahagyta az ugatást, és pár pillanatig csak nézett nagy szemekkel. :)
2015. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
No, de hogy ne legyek teljesen off, mivel a rotikkal nincs tapasztalatom, így tőlük szerintem jobban tartanék.
2015. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!