Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szteroid mellékhatásai?

Szteroid mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Az állatorvos által felírt, gyógyszerként adandó szteroid mit roncsol legjobban, a vesét vagy a májat? Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 10. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem roncsol, hanem hatással van a hormontermelő mirigyekre (vese, pontosabban a mellékvese).
2015. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a vesét meg a májat nemigen bántja, de vannak káros mellékhatásai, pl az immunrendszer elnyomása és így különféle fertőzések. De azért sok múlik azon is, hogy mennyit és meddig. Szóval ezt az állatorvostól kellett volna talán megkérdezni.
2015. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy az immunrendszert elnyomja. És azt is tudom, hogy így a szervezet szteroid termelése leáll. A kérdést azért tettem fel, mert éppen halvásárlás előtt állok, de nemrég olvastam, hogy veseproblémákkal küzdő kutyáknak tilos halat adni.
2015. febr. 10. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A szteroid mellékhatása, h nagyon sokat iszik a kutya és emiatt nagyon sokat pisil. Az meg h mire adta a doki a szteroidot, azt Te tudod - de ezt inkább vele beszéld meg.
2015. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt természetesen jól tudom, hogy mire kapja a kutya a szteroidot. A problémám az, hogy BARFozunk és most vennék halat, de ha a szteroid roncsolja a vesét, akkor nyilván nem adok neki halat. De inkább majd a dokinkat hívom fel ezzel.
2015. febr. 10. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű döntés.
2015. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!