Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogy fürdet?

Ki hogy fürdet?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen gyakran fürdetitek a kutyátokat (milyen fajta, benti, vagy kinti-benti esetleg), illetve, hogy használtok-e balzsamot a sampon után!?


Köszi!


2015. febr. 11. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

- Benti kistestű, rövid szőrű

- Nagyon ritkán, 4-6 havonta (kivéve, ha előbb belefekszik valami szarba, néha megteszi)

- Semmi balzsam, csak megfürdetem gyorsan, aztán megtörlöm, végighempereg a szőnyegeken és kész. Utálja, de néha muszáj átesnie rajta.

2015. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Neytiri088 ***** válasza:
Kinti, közepes termetű (spániel) 1-2 havonta, és kutyasampont használok. Nem kell balzsam, mert nem hosszú a szőre :)
2015. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szia!


Mudi kan, évente egyszer, a vedlés közepén nyáron, és kutyakozmetikus csinálja. Azt mondta, ne is vigyem gyakrabban. Amúgy imádja a vizet :)

2015. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Balzsamot nem tesz rá, de valami nercolajjal be szokta fújni, hogy visszagöndörödjön a szőre.
2015. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhet még! :)
2015. febr. 11. 22:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Kiállítások előtti este szoktam fürdetni (havonta,pár havonta egy kiállítás, mikor hogy) , illetve akkor, ha olyan irdatlanul koszos-sáros, hogy lényegében muszáj. Viszont igyekszem minél ritkábban, tehát ha lehet, csak kiállítás előtt inkább, általában pedig három hét az a minimum, aminél korábban akkor sem fürdetek, ha a sampon azt ígéri, hogy ezzel akár naponta is lehet - márpedig az áll rajta... Kinti-benti kutya, fajtáját tekintve aussie, de bent alszik éjjel és napközben is bejárós. A fürdetés nálunk úgy néz ki, hogy két fürdőszobánk van, a fentiben mi fürdünk, a lenti kádban pedig ha úgy van, a kutyákat, cicát fürösztöm, így ezért kozmetikushoz nem szoktam vinni, csak ha nyírni kell. Sampont All Systems-et használunk, balzsamot, kondicionálót még nem, de utóbbiból épp most kaptam termékmintát, így szerintem most FeHoVa előtt be is vetjük, meglátjuk, mit tud a szer kezdeni még pluszban a szőrével.
2015. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kinti kutya.Nėhány havonta viszem kozmetikushoz,de magam fürdetem szintén néhány havonta,ha már megázva is nagyon kutya szaga van,illetve ha beledörgölte magát valamibe.Vagy magas minőségű kölyöksampont,vagy gyógysampont használok,felhígitva,majd alaposan kizuhanyozva a bundából,aztán törcsivel szárazra dörgölöm..Balzsam nincs.Majdnem naponta átfésülöm a bundáját,hogy ne csomósodjon be.
2015. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

20 kilós, kinti-benti, rövidszőrű. Évente 2-3, max. 4 alkalommal fürdetem, amikor nagyon saras, mert túrja a földet, mint egy varacskos disznó. De ha nem fürdetem meg, akkor száradás után kipereg a por a szőréből, ha meg megfürdetem, jóeséllyel másnap ugyan olyan koszos lesz, szval sok jelentősége nincs.

Nem balzsamozunk, olcsó kutyasampont használok, szép fényes lesz tőle. Belsőleg Omega 3 kapszulát kap a szőrére.

2015. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bichon Frise és egy Havanese


-bentiek

-1,5-2 havonta fürdés.

-WU2 sampont használok,amit hígítok is,mindig szép a szőrük,jól tisztít plusz ki sem szárítja a bőrüket.

-balzsamot nem használunk,nem gubancolódik a szőrük.


(fürdés előtt mindig alaposon ki vannak fésülve,plusz a csomók kibontva,így balzsam nem szükséges)

2015. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Labrador, 20 fok felett kb hetente kétszer a Dunában :)
2015. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!