Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy zsebkutyát, de...

Szeretnék egy zsebkutyát, de nem vagyok jártas a fajtákban. Milyen legyen? Paraméterek lent.

Figyelt kérdés

Van már egy borderem, de szeretnék egy kicsi kutyát, szobacirkáló zsebkutyát, ahogy én hívom. :)

Aktív agility versenyzők vagyunk az országunkban. Már régóta szerettem volna egy kis termetű kutyát (a borderen kívül eddig csak nagytestű kutyáim voltak: komondor, benáthegyi, bobtail).

A paraméterek: mindenképp temperamentumos kutya legyen, aki szeret és tud is futni, nem gond az önfejűség (egy komondor után abszolút), de szeressen dolgozni. Kinézet: semmiképp sem túl hosszúszőrű kutya (értve ilyen bichon, yorkiek- akiket folyton nyíratni kell), inkább olyan középhosszú szőr (rövidszőr is kizárva, nem akarom télen öltöztetni a kutyát, mivel elég hideg van itt télen). A kistestű kifejezés számomra az agilityben mini méretű kutyákat takarja.


Én a kutyának szerető családot, napi 2-3 óra foglalkozást tudok biztosítani. Agilitys kutyának szeretném.


2015. febr. 21. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A szempontok alapján én Papillont, Cavalier King Charles spánielt vagy Sheltie-t választanék. (vagy uszkárt, csak azt nyírni kell) Mind jól agilityzik, aktívak és első kettő számomra nagyon cuki.

Ha a terrierek is megfelelnek, és tetszik, akkor jó választás még a Jack Russel terrier vagy a Border terrier.

2015. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a rövid szőrt nem zártad volna ki, akkor törpe pincsert javasolnék. Minden egyéb paraméternek megfelel :)
2015. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!