Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye, hogy egy...

Mennyi az esélye, hogy egy röntgen felvétel nem mutatatja meg a dyspláziát?

Figyelt kérdés
A kutyám az utóbbi időben sokat nyuszi ugrálással halad, az Anya HD/C-volt, elvittem őt is a dokihoz már megjött a kisállat ortopédiai egyesülettől az eredmény és HD/A lett. Hogyan lehet ez???
2015. febr. 25. 20:19
 1/10 A kérdező kommentje:
*... időben sokszor nyuszi ...
2015. febr. 25. 20:23
 2/10 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a gerincét. De nagyon sokszor nyusziznak az egészséges kutyák is.
2015. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor az normális, hogy lassú tempónál is nyuszizik? A gerince a csípője és a térde is volt nézve. SEhol semmi.
2015. febr. 25. 20:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah és a nyuszizást nem úgy értem, hogy egyszerre a két lába hanem egyik kb ( általában mindig a jobb oldalsó ) előbbre van egy 20 centit még a bal oldalsó hátrább és úgy nyuszizik.
2015. febr. 25. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:
fiatal kutyák szoktak néha igy futni.
2015. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem "nyuszizás". Akkor nyuszizik, ha egyszerre emeli mindkét hátsó lábát. Ahogy a nyúl ugrik.
2015. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Simán. Szomszédunknak a kiváló vérvonalú kutyájáról meg azt mondta a doki a röntgen után, hogy dp-s . És nem is, csak rossz szögből fotózták a csípőjét. ennyit erről...
2015. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor az mi amikor nem egyszerre de nem is felválltva szóval a kettő között van. Az is lehet dysplázia?
2015. febr. 26. 20:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Dp akkor van, ha a röntgen azt mutatja. ha röntgenen egészséges a csípő, akkor nincs dp.

Úsztasd sokat majd nyáron a kutyádat, sétáltasd lassú ügetésben sokáig, és jobban ki fog izmosodni a hátulja.

2015. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen a hátulja elég gyenge ezt mondták már mert eddig kíméltem, rövid séták lassú témpóban, fél a víztől nem úszik, játék az udvaron, szóval elég gyenge az izomzata. Kímélni akartam a diszplázia tesztre őt, de most már, hogy megvan hordom futni ( fűvön, fokozatosan, lassú tempóban póráz nélkül, szóval, hogyha látom ,hogy megáll vagy elfárad akkor nem erőltetem tovább). Amúgy is újfoundlandi a kiscsillag szóval lusta fajta! ( Igen tudom! Hogy-hogy egy újfi fél a víztől xD)
2015. febr. 27. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!