Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet 'púp' a kutyám...

Mitől lehet 'púp' a kutyám oldalán?

Figyelt kérdés

Elég kemény, a másik oldalon nincs, és nem csont. Közel van a hátsó lábának a csontjához, de ha mozgatom, a púp nem mozog tehát nem a csont áll ki.

Természetesen állatorvoshoz viszem, csak nagyon megijedtem, nem tudom mire számítsak... Holnapután tudom csak elvinni.

Eddig nem vettem észre mert többnyire a fejét szoktam simogatni, szemmel alig észrevehető (tehát ha tudom hogy ott van akkor látom, amúgy nem vehető észre), azért nem tűnt fel eddig.


2015. febr. 25. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kapott mostanában injekciót?
2015. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De!

Veszettség ellenit kapta meg egy hete.

2015. febr. 25. 20:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb ott van a púp, ha minden igaz, csak talán "rossz" oldalon. Akárhogy töröm a fejem, úgy rémlik mintha a másik oldalra kapta volna.
2015. febr. 25. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is feldagadt az oltás után egy héttel, ha 3 hét múlva sem múlik el és főleg ha ez idő alatt nagyobbodik keresd fel a dokit!
2015. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor még várok vele!

Nagyon megijedtem, de akkor lehet hogy nem komoly. Majd figyelgetem még.

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség, és főleg megnyugtatás volt.

2015. febr. 25. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:

lehet masszírozni a kutymót, így gyorsabban felszívódik :)

egyébként akár 6-7 hétig is ott lehet a gumó a kutyán

2015. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SzMHZs ***** válasza:

Nekünk pont most zajlott le egy ilyen mizériánk. December elején kapott a kutyám 3 injekciót, mert elkapta a kennelköhögést, de párom vitte, és nem emlékezett, hova kapta. Lényeg a lénnyeg, 2 héttel később észrevettem, hogy piszkálja az oldalát, és egy alig tapintható kis keményedés van ott. Doki megnézte, ő se emlékezett, hova adta be pontosan és mondta hogy szerinte beütötte valahova. Szilveszter utánra a csomó már nagyon is észrevehető volt, tapintható, így elmentünk másik dokihoz, ahol több vizsgálat után kiműtötték neki az akkor már 4-5 cm átmérőjű csomót. Szövettanból kiderült, hogy valóban injekció szövődménye, egy kicsit durvább reakciót váltott ki, és sajnos ez neki el sem múlt volna masszírozással vagy kenegetéssel.

Mindenképpen nézesd meg dokivel, amint lehet, mert valóban lehet, hogy csak ennyi, de mondta nekünk is a doki még a műtét előtt, hogy sajnos lehet más is, nem csak egy jóindulatú dolog (a műtét után már szinte egyértelmű volt, hogy nincs gond, de a szövettan volt a tuti). Remélhetőleg nálatok is csak egy ilyen dolog, és elmúlik műtét nélkül is :)

2015. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!