Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a rövidítések ezt jelentik,...

Ha a rövidítések ezt jelentik, akkor nem értem azt, hogy?

Figyelt kérdés

A másik kérdésnél írtátok:

CAC= Javaslat a nemzeti Championátusra

CACIB= Javaslat a Nemzetközi Championátusra

BOB= Best Of Breed=a fajtája legszebbje=HFGY=Hungária Fajtagyőztes

HPJ= Hungária Prima Junior=Javaslat a Fiatal nemzeti championátusra


És akkor azt nem értem, hogy ugye ezeket a címeket mindig az adott kiállításon győztes, azaz első helyezett kutyák kapják? Ha így van, akkor miért "javaslat"? Hát ha valaki első lett, akkor már nem javaslnak semmit, hanem már kész győztes, nem?

Vagy van ezeknél a címeknél nagyobb rangú cím is, azaz mondjuk 6 kutya 6 különböző kiállításon megkapja a CAC címet, azaz javasolják nemzeti champion-nak, és akkor ennek a 6 kutyának rendeznek egy külön versenyt, ahol eldöntik, hogy ki a nemzeti champion? És ha ott győz egy kutya, az valami más címet kap, az már nem "javaslatot" kap, hanem tényleges champion lett?...

Ezt sosem értettem, elmagyaráznátok?


2010. febr. 14. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a javaslatosat, hogy ez hogy tartozik ide.

Ha egy kutya 3 CAC-ot vagy 3 HPJ-t összeszed 3 különböző kiállításon, amik közül legalább az egyiknek nemzetközinek kell lennie, akkor kap egy Hungária vagy Hungária Junior Champion címet.

2010. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit nem értessz rajta, mikor leírtad a lényeget? :) Azért javaslat, mert 3-at össze kell szednie belőle. Ha már 3x "javasolják", akkor megkaphatja a champion címet.
2010. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
vagyis 3 kiállításon kell részt vennie a kutyának minimum, hogy kapjon egy igazi címet? És azt hogy hívják, hogy rövidítik?
2010. febr. 14. 10:00
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

HJCH= hungária junior champion

HCH= hungária champion

HGRCH vagy BkHCH= hungária grand champion vagy babérkoszorús hungária champion


Bővebb infók itt:

[link]

[link]

2010. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Ezzel az aznapi eredménnyel a bíró javasolja, hogy megkapja a champion címet, ha megfelelő számú győztes címet összeszed.

Más fordításban a "certificate" várományosnak van írva, így már jobban érthető a dolog.

2010. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!