Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyám tüzel. És...

A szuka kutyám tüzel. És mintha "mérges lenne vagy haragudna" a kanra. A kan egész nap ugatja, mert nem is foglalkozik vele a szuka, hiába ugrál és hívja játékra a szuka észre se veszi, vagy ha kicsit közelebb megy rögtön utána kap. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a szuka a tüzelés első napjaiban járhat, olyankor mindig agresszívak a kannal, nem engedik őket közel magukhoz. Viszont a 10. nap után már a szukák azok akik játékra, párosodásra "hívják" a kant.
2010. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor külön kell őket zárni, nehogy párosodjanak!
2010. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kb egy/másfél hete járnak éjszaka a kapuhoz a kankutyák először azt ugatta az én kanom. De most már a szukát ugatja mert az nem foglalkozik vele... Nem tudom lehet hogy másik kutyával párosodott? És most azért ilyen mert vigyáz magára? Egyik nap sétáltunk az erdőbe és a szomszéd kutyája általában szabadon rohangál minden nap :S azzal elszalad a szuka. Vele nem volt agresszív... Csak a miénkkel. Nem értem...
2010. febr. 14. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az ugatással kéne foglalkozni, hanem azzal, hogy ne legyen vemhes a kutyád.

A legokosabb lépés az ivartalanítás. A ZZ-nél most akció van, kedvezményesen tudod ivartalaníttatni a szuka kutyusod.

2010. febr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajaj, ha éjszakánként ott van a kerítésnél a többi kóbor kan, akkor csak idő kérdése, míg valamelyik bejut. Ott aztán lesz verekedés a saját kanoddal, sok vér, párzás, és minden rossz dolog... Ivartalanítás, vagy a tüzelés idejére vidd be a szukát a lakásba. De inkább az ivartalanítás.
2010. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!