Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat arra, hogy csak tőlem fogadjon el ételt?

Figyelt kérdés
Történt néhány mérgezéses eset a környékünkön, szeretném ezt elkerülni!

2015. márc. 12. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Régi módszer, hogy odahívod magatokhoz egy ismerősödet, akit a kutya viszont nem ismer. Legyen kedves a kutyához, simogassa stb., majd adjon neki enni egy falatot -- egy olyat, amiben mondjuk bors van, vagy erőspaprika, csípős mustár stb. A kutya jó esetben meg fogja tanulni, hogy ez rossz. Ugyanígy, dobáljatok vagy dobáltassatok szét az udvaron is ilyen csábító, de kellemetlen falatokat.
2015. márc. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Mi úgy csináltuk, hogy idegen nyújtotta az ételt, ha nem reagált hatalmas dicséret, ha utánanyult a kínáló pofont adott. (Nem nagyot, elég a jelképes)

A két kutyám közül az egyik megtanulta, a másik meg azt jegyezte meg, hogy kiktől ne fogadjon el falatot


Próbáltuk a "ha utánanyul, rászólunk" módszert, de ez csak addig működött, amíg kartávolságon belül voltam


A falat felszedését az egyik suliban villanypásztirra tűzött husival gyakoroltuk. Gyorsan megtanulták, hovy a csalihoz nem nyúlunk, de a kiképző táskájából a tartalék falatot megszerezték...

2015. márc. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

A én kutyáim imádják az erőset. A bors, csili (extra erős) annyira kedvenc, hogy amikor azzal próbáltuk tanítani, még a betonról is felnyalta.

2015. márc. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Marha nehezen, főleg ha kajás kutyád van. Én szakember segítségét kérném a helyedben, meg felkészülnék egy egész életen át tartó tréningre.

Az a baj a házi módszerekkel, hogy pl. a chilivel kezelt kaját felismerik szagról, a tiltás ugye csak akkor működik, ha te veszed előbb észre a kaját, a büntetést meg sokan nem tudják úgy belőni, hogy tényleg úgy hasson, hogy a kutyának legközelebb még a kaja felevése előtt eszébe jusson, hogy ez nem biztos, hogy jó ötlet. Szóval az van, hogy valaki vagy megoldja egyedül a személyes varázsából, ha nem túl kajás a kutyája, vagy jön a célzott képzés és az áram, mert azt nem tudja kiszagolni a kutya. És még úgy is megeshet, hogy egyszer-egyszer mégis bepróbálkozik, mondjuk az utcán, ahol éppen nem tudsz vele mit kezdeni, és onnantól kezdve megint rendszeresen próbálkozni fog, hogy most majd hátha nem jön érte áram. Szóval rém macerás, nagyon sokáig tart, mert millió különböző kajával meg változatos helyeken kell csinálni, és kajás kutyánál egyáltalán nem biztos az eredmény.

Vannak persze alternatív módszerek, pl. hogy megtanítod bejelezni a kajára, de ehhez nagyon együttműködő és munkamániás kutya kell, hogy ne reflexből lenyelje, és csak utána jusson eszébe, hogy éppen jelezni is lehetett volna rá.

Szóval meg lehet próbálni, vannak lehetőségek, de a kutyától is függ, tőled is függ, szóval én mindenképpen felkeresnék szakembert, ha komolyan gondolod a dolgot.

2015. márc. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt hiszem inkább szakemberhez fordulok.
2015. márc. 13. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!