Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2,5 éves shih tzu kan...

Van egy 2,5 éves shih tzu kan kutyánk 2napja hoztunk mellé egy 6 hetes shih tzu szukát. A nagyobb nem akarja elfogadni a kicsit, kerüli nagyon ritkán megy oda hozzá de akkor is ha a kicsi játszana akkor a nagy elfut. Mit csináljunk, hogy elfogadja?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Először is: hat hetesen nálad sem lehetne a kutya. Másodszor: a kutyádnak kutyaiskola kell, és nem így kellett volna odavinni egy másik kutyát! Egy semleges helyen kellett volna őket összeismertetni, pl az utcán, és utána együtt hazamenni. Odavittél a territóriumába egy idegent, mit vártál? :)
2015. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Semmit nem kell csinálni. Ami fontos, hogy a "régi" kutyával is foglalkozzatok sokat, ne érezze azt, hogy a kicsi lett a legfontosabb, ő pedig hanyagolva van. A kicsire pedig figyeljetek oda, hogy nagyon ne piszkálja a nagyot, bár elég korán elhoztátok, még 2 hétig az alomban lenne a helye. Kell egy kis idő, de megszokja majd, hogy ott van a kicsi.
2015. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Talán antiszociális a nagy??

A kicsinek meg 8 hetes korig az anyja mellett lett volna a helye... ha a nagyot is hasonló helyről hoztátok mint a kicsit, akkor nem csodálkozom. Rövid időn belül lehet két viselkedésproblémás kutyátok. Hajrá! (Kutyaiskola erősen ajánlott)

2015. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Off: 3-as, itt most hogy érted, hogy antoszociális? (tényleg nem értem, azért kérdezem, nem kötekedésből).


On: Mi haza mertünk vinni anno egy kölyköt a meglévő nagy kutya mellé, mert láttuk, hogyan reagál a kisgyerekek, kóbor macskák közeledésére. Egyszerre kaptak enni, egy időpontban fésültük őket, egyszerre játszottunk mindkettővel, így tudták, hogy nagyjából egy szinten vannak, bár az "új" kutya inkább hozzám kötődik, így a nagy is velem kapcsolja össze, míg ő apámhoz kötődik nagyon. Ettől függetlenül mindenkire hallgatnak, de mindkét kutya annak hízeleg a legjobban, akit a gazdájának tart, a többiekkel pedig megy a csendes együttélés; az emberekre és a macskára (!) feltétel nélkül hallgatnak, de egymással néha szemtelenek.

Megj.1: Soha nem voltam kutyaiskolában, csak azért tudok bánni az állatokkal, mert abba születtem bele, hogy mindig vannak, mégpedig SOKAN, szóval ha valaki nagyon tájékozott a témában és máshogy tudja akkor bocsi, nekünk ez vált be, nyilván minden állat más.

Megj.2: remélem, legalább az egyiket megműtteted, mert - nem bántásból - szerintem nem állsz még készen arra, hogy felcsapj tenyésztőnek (ahogy én sem), elcseszett bolond kölyökből meg már van elég, bízzuk ezt a szakmabeliekre :)

2015. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt írja, a nagy elfut. Általában a felnőtt kutyák nem menekülni szoktak az idegesítő kölykök elől, hanem meghúzni a határokat. Ha nagyon idegesíti, akkor sem elfut, hanem csak odébb megy. Az én tapasztalatom és az én véleményem.
2015. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!