Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyát lehet 5 éves...

Tacskó kutyát lehet 5 éves korában tanítani?

Figyelt kérdés
Van egy tacsim. Most 5 éves. Kiskorában probàltam tanítgatni de leginkàbb a pacsi adás maradt meg benne. Azt szeretném megtudnj hogy az ül fekszik stb. ilyeneket meglehet neki tanitani most?

2015. márc. 20. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, de nem lesz egyszerű, és hosszas folyamat lesz! Jutalomfalattal motiválhatod.
2015. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. Viszont óriási kitartásra van szükség részedről (meg a kutyus részéről is), mert természetesen nehezebb a kutyát most tanítani, mint mondjuk 5 hónaposan. Gondolj bele... te is nehezebben tanulnál/tanulsz meg valamit idősebb korodban, mint fiatalabban.
2015. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van. Bár az is neheziteni fogja a folyamatot hogy ha nem akarja csinálni amit mondok akkor visszamegy a helyére.. :/
2015. márc. 20. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:

(2.vagyok) Oooo:/

Hát sok sikert!

2015. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Szerintetek a szobatisztaságot is megtudná tanulni?
2015. márc. 20. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindent meg tud tanulni egy 5 éves kutya is, csak több türelem kell hozzá, és meg kell találni, mivel lehet a legjobban motiválni őt, hogy neki is legyen kedve tanulni. :)

Pórázzal tanítsd kezdetben, úgy nem tud faképnél hagyni, és jutalmazz minden sikert.

Szobatisztaságra is meg lehet tanítani, de eddig hogy-hogy nem lett szobatiszta?!

2015. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi. Azért nem lett szobatiszta eddig mert nem szokott a házban lenni. De persze amikor kicsi volt akkor bent volt. Mivel nekünk van egy fedett belső teraszunk oda beszoktuk engedni ha rossz az idő vagy csak beakar jönni, de egyébként sajnos kinti kutya. Ha rajtam múlna akkor természetesen bent lenne. Na meg hát szeret rágcsálni..
2015. márc. 20. 20:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani mindenre. A tacskók nagyon intelligens kutyák, de alapvetően nehéz őket tanítani, mert önálló munkavégzésre lettek kitenyésztve, így sohasem fogják szolgai módon követni a gazdájuk utasításait. Velük erős kézzel kell bánni. Én egy bizonyos hangsúlyt szoktam alkalmazni, amit ha meghall, akkor tudja, hogy nem játszom és szót kell fogadnia. A jó hír viszont, hogy szeretik a hasukat és ezzel nagyon jól lehet őket motiválni. Kitartás!
2015. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!