Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya pórázon - egyszer minta...

Zytta0313 kérdése:

Kutya pórázon - egyszer minta kutya máskor meg szeleburdi. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kutya pórázon


Tippre tanácsra lenne szükségem.Van egy 4 hónapos border collie szukám.Sokat foglalkozok vele napi szinten: tanítom, igyekszek kiküszöbölni a "rossz kölyök szokásokat".

Nem kunyerálunk ételt, nem lopkodunk stb.Ez mellett mivel speciális fajtáról

van szó

napi szinten klikkerezünk: ez szintén jól megy neki: ül, fekszik, marad, behívás, plusz két

trükk: pörög - nem kell szerintem magyarázni, illetve az "át" ami azt jelenti hogy én

terpeszben állok és ő át sétál a lábam közt.Ezen felül bemutattam már a labdának és a

frizbinek is(a felsorolt dolgokat mind szépen teljesíti).

Szóval látható hogy nem csak vaktában lett ilyen kutyám, csak mert szép.

A probléma, amire még nem találtam megoldást: pedig volt pár ötlet a tarsolyomba:

a pórázon való séta. A picur ugyanis húz, és csak is a saját feje után akar menni.

Eddig próbálkoztam a klikkerrel ösztönözni hogy figyeljen, próbáltam a megállok és addig

nem megyünk tovább, amíg bele feszül, de ha le is higgadd, a következő lépésnél megint

ez van. Próbáltam az ellenkező irányba fordulásos technikát, de a vége az lett hogy egy helyben forogtunk.

Az érdekesség: ha elviszem kirándulni, számára ismeretlen terepre, akkor minta kutya

pórázon, szépen jön mellettem, és figyel. Viszont a házunk utcájában és környékén

a korábban leírt probléma lép fel.Ugyan ez ha a kertbe szeretnék vele gyakorolni.

Azt még hozzá tenném: én megyek be előbb az ajtón mindig, eljátszom hogy eszek

a táljából mielőtt neki adnám az ételt.Ha vissza térek hozzá nem ugrálom körbe

azért mert örül, hanem megvárom míg lenyugszik, és utána hívom magamhoz.Tehát

igyekszem betölteni a falkavezér posztot. A párom és anyukám azt mondták, ne várjak túl sokat hisz csak 4hónapos, meg majd kinövi azt, hogy húz ("hisz még kiskutya"). Csak hogy én úgy gondolom, hogy nem lehet ezzel lekezelni a dolgot "hogy még kölyök", kettőt pislogok és már nem lesz kölyök.


2015. márc. 22. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik gond, hogy mindenfélét próbálsz. Ha megállsz, lehiggad, a következő lépésnél ismételsz. Miből gondolod, hogy azonnal patentra fog viselkedni egy kölyök?

Egyet csinálj, de azt kitartóan.

2015. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nos a megállok és várok dolog lassan 1 hónapja tart. (A legelején próbáltam meg a klikker-jutalommal használatát, de jobbnak láttam hanyagolni).Nos ez esetben is az a javaslat hogy maradjon az állunk és várunk dolog?
2015. márc. 22. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Kölyök még,türelem. Ha egy év múlva is ez lesz a gondod, akkor gyere vissza. :)
2015. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. márc. 22. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!