Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig bírja visszatartani...

Meddig bírja visszatartani egy felnőtt kutya? (persze anélkül, hogy szenvedne vagy káros lenne az egészségére)

Figyelt kérdés
1,5éves szuka spániel, heti 2-3-szor 8-9 órát lenne egyedül, előtte fél-3/4, utána 2-3óra séta, majd este megint fél-3/4óra. Kibírná azt a hosszú időt a lakásban?
2010. febr. 17. 16:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyám (ivaros szuka) általában háromóránként jelzi, hogy ki szeretne menni. Mivel semmi értelme kínozni, ki is viszem pisilni, ha szól.


Amikor dolgozom vagy elmegyek valahová, akkor ügyelek rá, hogy 8 óránál többet ne kelljen visszatartania. Ennyit könnyedén kibír hétköznaponként. De előfordult már (vészhelyzetben), hogy 12 órázott szegény. Kibírta azt is, nem csinált be, de nem győztem bocsánatot kérni érte, hogy ilyen nehéz helyzetbe hoztam. :-)


Tüzelés időszakában sokkal gyakrabban kell neki pisilni, ezt megfigyeltem. (Ne essetek nekem: jövő kedden lesz az ivartalanítása.)

2010. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ő is ivartalanítva lesz tavasszal. Amúgy azért nem tudom, hogy mit bír, mert sosem szól, hogy kell neki, nagyon ritkán van, hogy reggel párat nyüsszög, hogy menjünk már. Pedig 5 hónapos kora óta szobatiszta. Amúgy egész nap csak heverészik, alszik (most még van otthon vele valaki, csak 4-5 órát van egyedül max) és csak akkor pörög fel amikor megyünk sétálni, jól kirohangálja magát a parkban. Este fél10körül még lemegyünk egy gyors pisire, és reggel 8-kor úgy kell kikönyörögni az ágyából, hogy menjünk már :-)) De semmiképp sem szeretném, hogy szenvedjen! Remélem ki fogja bírni...nekem is az jutott eszembe, hogy aki dolgozik teljes munkaidőben, az hogy oldja meg...?
2010. febr. 18. 11:16
 13/14 anonim ***** válasza:

nyugodj meg, kibírnak 8-9 órát simán, éjjel még 12 órát is.

Nekünk tacskóink vannak, volt már, hogy hétvégén elaludtunk, 10-kor keltünk és a kutyák is aludtak, pedig este 8 óta nem voltunk lent.Persze, ha kellett volna nekik akkor felébresztettek volna.Ne zavard össze a pellussal meg alommal.A kutya alapból tiszta, az óljába nem piszkít, a lakásban tartott kutya "ólja" a lakás.

2010. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Akiteki ***** válasza:

Az én kutyáim este 8-tól reggel 7-ig alszanak. Nem pisilnek be.

Az egyik olyan lusta, hogy 9-kor ki kell zavarni, hogy keljen már fel és menjen ki pisilni.

2010. febr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!