Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hívják a kutyádat?

Hogy hívják a kutyádat?

Figyelt kérdés

Ha van valami vicces, megható vagy kedves története is annak, miért pont ezt a nevet kapta a kutyusotok, azt is leírhatjátok, szívesen elolvasnám. :)


Szóval a kérdésem, hogy milyen nevet adtál a kutyusodnak és miért épp ezt a nevet választottad neki? :)



2015. márc. 28. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pajti az én kutyám neve és cane corso. Nagyon erős kutyafajta és tekintélyt parancsoló. Nagyon sokat kellett gondolkodnunk, mert nem akartunk olyat mint pl: Vezér, Vadász. Barátságos nevet akartunk de nem olyat amit egy pici kutyának adnak (Bodri, Bogáncs) mert ez nagyon nem illett volna hozzá... Nem nagy történet tudom, de nincs más :)
2015. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Boni. Kan, magyar vizsla. Azért ez lett a neve, mert már kissrác koromban elhatároztam, hogy ha nekem egyszer kutyám lesz, akkor a neve Boni lesz. Valamint a családban valamiért hagyomány, hogy a kutyák "b" betűs nevet kapnak (Bendő, Balu, Bodri, Bundás, Bátor, Betyár)
2015. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám neve Balto. Ő egy foxikeverék kan kutyus. Én a Mázli nevet szerettem volna neki adni, de a húgom kihisztizte a Balto elnevezést a kölyöknek. (épp a Balto című kutyás mese volt akkor a kedvence)
2015. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém Dándó. Roti.

"Fajta mentőktől" hoztuk, akkor már volt neve: Kyra.

De kb. sosem állt a nyelvemre. Még most sem.

Pedig hallgatott rá.


Aztán egyszer ide-oda kapcsolgattam a TV-t és valami brazil szappanopera ment.

Ott volt mindenféle Armadnó, meg hasonló nevű emberke.


Tök jót nevettem rajta, majd amikor kimentem az udvarra és hívtam a kutyát, valahogy kicsúszott a számon, hogy: Kyrandandó!


És akkor ez megtetszett és lerövidítettem és így lett Dándó!

2015. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Luna [link] , németvizsla anyától és dándog apától. Valami különleges nevet szerettem volna neki, főleg úgy, hogy aznap született, amikor az öreg kutyusom elment. A családi kupaktanács a Luna mellett voksolt, de még néha így is Besszi megszólításban részesül, hat év után kicsit nehéz átállni. :)
2015. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Joy a kutyám neve, aminek a magyar jelentése "öröm".

Nem akartam sablonos nevet neki, a tk-s nevéből pedig nem tudtam kiragadni olyan kis részletet, ami jó lenne. Aztán ez egyszer csak beugrott. :)

2015. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnek Maszat, bár a Devil jobban illik hozzá :D
2015. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az enyém Tötyi... Puli, igazából Bodri lenne a neve, de kiskoromban mindig így szólítottam ( mert "tötyögött" XD)és rajtamaradt, a Bodrira már nem is hallgat :D
2015. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gombóc. Ő egy lány puli és mielőtt elhoztul, mindenki írt név ötleteket és pontoztuk a többiekét (4-en, Apu, Anyu, öcsém és én). Öcsém ötlete, a Gombóc kapta a legmagasabb összpontszámot. Viszont ez nekem nem tetszett, és megmondtam, hogy én nem gogom Gombócnak hívni, akkor már Gombi. (Ma már nincs bajom a Gombóccal sem, de mindenki becézi Gombinak is. Mindkettőre hallgat a kutyus.)

A másik kutyánk egy fiú erdélyi kopó, menhelyről. Ott adták neki az Ottó nevet, ami ugyan elsőre furcsa lehet, de illik rá, na meg már hallgatott rá, úgyhogy azóta is ez a neve.

2015. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Luna - boxer keverék, menhelyről hoztuk ezzel a névvel, és meghagytuk, mert gyönyörű név

Zone - szintén menhelyről, ott kapta, és különleges, úgyhogy ez maradt neki

Jubi - szintén menhelyről, előző gazda adta le ezzel a névvel, nem hallgatott ugyan rá akkor még, de tetszett, így ez maradt

Lizi - ideiglenesként került hozzánk menhelyről ezzel a névvel, 7 hónapot volt nálunk, megtanulta a nevet, utána örökbe fogadtuk, a név megmaradt

Maya - szintén menhelyről, oda gazda adta le, akkor Mocsok volt a neve... rögtön tudtuk, hogy az nem maradhat, a Maya nagyon szép név, így lett ez

Dahlia - szintén menhelyről, ott Csigi volt a neve, Dahlia egy csodaszép női név, bár általában csak Liának hívjuk

2015. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!