Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehetkaréliai medvevadász...

Hol lehetkaréliai medvevadász kutyát vásárolni? ( Lehetőleg Magyarországon. )

Figyelt kérdés

2015. márc. 29. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak külföldön lehet fajtatiszta karéliait venni, Magyarországon nem! Tenyésztők az országban nincsenek.
2015. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Azt olvastam, elég kemény természetűek, társállatnak nem valók.
2015. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt esetleg nem tudja valaki ,hogy van-e olyan állatkereskedés lehetőleg Somogy megyében, Somogy megyéhez közeli megyében vagy városban amin keresztül lehetne-e fajtiszta kutyust behozatni? Igen a természete elég durva de minden kutya olyan amilyen nevelést kap. Régebben édesapám sokat foglalkozott kutyákkal, sajnos miután a szülein elváltak apukámmal nem tartom a kapcsolatot, de ő azt mondta nekem egyszer: „ Minden kutya úgy és olyan módon fog viselkedni, ahogy neveljük.”. Én a tovább tanulásom folyamán rendészeti pályára szeretnék tovább menni. A korábban említettem apukám ,hogy ő kutyákkal foglalkozott így a rendészeti irány is járőrkutyás irányba vinném tovább, tehát igen sokat foglalkoznék vele. A kutya az ember barátja és némely helyzetekben megbízhatóbb mint egy ember. A válaszadóknak köszönöm a hozzászólásukat!
2015. ápr. 1. 16:41
 4/6 A kérdező kommentje:
*szüleim
2015. ápr. 1. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Előbb legyél tisztában a fogalmakkal!

Fajtiszta - ez egy fajt jelent, pl kutya, macska, ló

Fajtatiszta - azonos fajtájú, pl német juhász, border collie, Karéliai medvekutya.

Állatkereskedésekben kutyát SOSE veszünk! Ez alapszabály! Ha kölyköt akarsz, személyesen menj el! A neten nézz körül, keress külföldi kenneleket, de csak Amerikából, vagy Kanadából fogsz tudni kölyköt szerezni, ami nem lesz olcsó!

2015. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg Oroszországból. Azt olvastam, hogy a karéliai medvekutya tulajdonképpen azonos a nyugat-szibériai lajkával, csak politikai okok miatt van a két országban (Oroszország és Finnország) két külön fajtaként nyilvántartva -- valahogy úgy, mint a kuvasz és a csuvacs.
2015. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!