Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szinte minden reggel meglátoga...

Szinte minden reggel meglátogatja a kutyámat az anyja, tudja vajon, hogy a kölyke?

Figyelt kérdés

Vidéken lakunk, de városi belterületen. Ezt úgy kell elképzelni, hogy körben házak és kerítések, de belül vannak átjárható részek, mert normális emberek laknak itt, akik nem lopnak.


A szomszédban született a kutyánk 5 hónapja. Vizsla keverék, és elég gyakran megy át az anyjához, meg néha az anyja is át jön hozzánk (most is láttam kb egy órája, de visszament) az utcára nem mennek ki, csak így meglátogatják egymást.


Vajon tudja az anyja, hogy a kölykét látogatja, vagy csak úgy átlófrál?


2015. ápr. 3. 09:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy tud amúgy átjönni, hogy a szomszéd lovakat tart, és a lovakat karám tartja vissza (tehát olyan 80-160 centin fakerítés, alatta át tudnak menni a kutyák) a mi kertünk pedig a karámokkal határos.
2015. ápr. 3. 09:44
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Hát ez nagyon kedves. Persze hogy tudja, hogy az az ő kicsinye, a szagáról felismeri. Gondolkoztam ezen indig, hogy hogy nem roppanak bele az anyakutyák, mikor az alig párhetes csöppségeiket egyik napról a másikra elveszik tőlük, de mindig azzal nyugtattam magam, hogy hátha nem éreznek fájdalmat, hiányérzetet, csak az anyai ösztönük van... de íme a te példád most bebizonyította, hogy de igen, érzésekkel kötödnek a babakutyákhoz. Ez iszonyat kedves, meg elég megrendítő. Csodálatos lények a kutyák.
2015. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 3. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Utolso, azert a legtobb anyakutyanak 6-7 hetes koruk utan elegge elege van a kolykokbol, szoval nem kell oket annyira sajnalni.
2015. ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Hát... most mondjam, hogy minden anyának elege van úgy 1 év után a saját kisbabájából, az ember fáradt, nyúzott, kialvatlan, ingerült, be-bevillan, hogy "kellett ez nekem, bárcsak visszacsinálhatnám"... de azért szétszakadnának a fájdalomtól, ha egy reggel jönne valaki nagy vidáman és elvenné mellőlük, hogy hát mostantól ez a gyerkőc az övé, majd ő felneveli.
2015. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

ne kezeljük már a kutyákat emberként...

a kutya állat, állati ösztönökkel, teljesen másképp viselkedik egy állat a kölykeivel, mint egy ember a saját gyerekével

akármelyik állatot nézzük, egy idő után a szülő állat elhessegeti a kölykét, hogy az önálló életet éljen, a kutyáknál ez annyiban más, hogy ők képesek egy falkában élni, de nem tekint rá később az anya kutya kölykeként, hanem ugyanolyan másik kutyaként kezeli, mint mondjuk egy 20 km-re lévőt kutyát

szerintem elég beteges hozzáállás, hogy valaki ilyen emberi tulajdonságokkal ruház fel egy kutyát vagy akármilyen másik állatot

2015. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg tudja, csak nem érdekli. A kutyák szaglása nagyon fejlett, fontos szagokra egy életen át emlékeznek, és a saját kölykének a szaga nyilván fontos, de ők nem csinálnak ebből érzelmi kérdést, hogy rokon-e a másik kutya vagy sem.

A sulinkon nemrég összetalálkozott két kutya, kiderült, hogy alomtestvérek, de a viselkedésükből meg nem mondtuk volna. Ismerték egymást, de ennyi, ezzel náluk nem kell automatikusan szeretetnek, rajongásnak vagy ragaszkodásnak járnia. Viszont összevesztek extrém gyorsan, jó testvérekhez illően :D

2015. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!