Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kaphat yoghurtot?

Kutya kaphat yoghurtot?

Figyelt kérdés
Nem rég hoztunk menhelyről egy kutyust, nagyon finnyás, nehezen megy a tápra szoktatást, azon kivül bármit megenne, zöldségek, gyümölcsök, édességek, bármi csak ne a táp...Nem akarjuk hogy megszokja a házi kosztot, és bármit nem is ehet, de a joghurt embernek egészséges és nem is minősül igazi, laktató ételnek tehát alapból nem lenne gond ha néha kaphatna egy kicsit csak mivel tejből van nem tudom kutyának szabad-e...
2010. febr. 18. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Néha biztos nem árt neki.


A zabpelyhet próbáltad már? Az ízesítetlen, sima zabpelyhet. Én néha szoktam neki adni konzervbe keverve, vagy kevés tejjel-tojással, és szereti. (Szintén menhelyi kutyus, szintén nehezen ment a tápra szoktatás - végül egy bizonyos macskaeledelnél kötöttünk ki. :-)

2010. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen igen. Tejet, tejfölt nem szabad, de yoghurtot igen. A kutyám sokszor küzdött bélhuruttal és ilyenkor olyan erős antibiotikumot kapott, hogy az állatorvos azt mondta, hogy mindenképpen adjak neki yoghurtot (erőltessem is, ha nem megy), mert az jót tesz ilyenkor a gyomornak és az egész bélháztartásnak, ugyanis az antibiotikum amennyit használ, annyit árt.Nagyon tönkre tudja tenni a szervezetet. Ezt kell kompenzálni valamivel. A lényeg: a kutyám azóta imádja, szoktam neki adni,bár nem olyan sokszor.
2010. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyers tejet kevés kutya bírja, általában hasmenést kapnak tőle, de a tejtermékek (joghurt, kefír) mehetnek.
2010. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az állatorvosunk a Kaukázusi kefirt javasolta a kutyának, mert az jót tesz a bélflórának.
2010. febr. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, a kaukázusi kefír jó nekik és nagyon szeretik is! Le lehet vele önteni a száraztápot, így azt is szívesebben eszik meg és jót tesz az emésztésüknek.
2010. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én minden reggel Activiát eszem. A kutyáim alig várják,h végezzek az evéssel és ők is kapjanak belőle. Semmi bajuk nincs tőle! Sőt! A beteg, hasmenéses kutyának is szoktak joghurtot adni. Szóval nyugodtan.

Miért nem ehet házi kosztot? Nincs időtök főzni rá? Mert ha elég változatosan főztök rá, és adtok mellé tejtermékeket, esetleg valami vitamint (pl Selen Pet) akkor még jobban is jár, mint a szárazzal, amit utál.

2010. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem az idő a gond, hanem szerintem a házi koszt nem egészséges kutyáknak, tapasztalataim szerint a mínőségi táptól lesz egészséges és szép a kutya, persze minden nap kap egy kis maradékot vagy finomságot de azt csak nasinak, kiegészítőnek.
2010. febr. 19. 13:28
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2010. febr. 19. 13:29
 9/9 Akiteki ***** válasza:

A joghurt kifejezetten jót tesz.

Hasmenésre szoktuk adni. Kölyökkutyának is lehet.

Tápra szoktatás: 10 perc a kaja, ha addig nem eszi meg, elveszed. Másnap újra. 4. napon a tányért is be akarja falni. Sok sikert!

2010. febr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!