Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador panelba? Ha nem...

Labrador panelba? Ha nem labrador akkor milyen kutyus? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha kell felkelek korán,hogy reggel is sétálhasson.

Reggeli séta 5-6ig aztán 3-ra érek sajnos haza a suliból akkor 3-5ig aztán 7-8ig és még este 10-kor egy fél órára levinném. Van egy lovam is akihez szerdán,pénteken,szombaton és vasárnap kijárok és oda is kivinném,illetve nyáron meg a szabadidőmben kirándulni,kutyabarát helyekre,Margit szigetre,Duna partra sétálni. Nekem egy kutyus társnak,legjobb barátnak "kell"..:) vagy ha nem labrador akkor milyen fajta kutyust ajánlotok?:))



2015. ápr. 6. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha a szüleid eltűrik, hogy kutyaszőrrel, eleinte pisivel és kakival legyen tele a lakás akkor miért ne? Viszont tűrnöd kell, hogy hóba-fagyva, zivatarba és tornádóba is vinned kell őt sétálni naponta legalább 3 órára 15 éven keresztül! Állnotok kell az orvosi számlákát főleg ha nem egy minőségű 100 000-től kezdődő labradort vesztek ( a törzskönyv nem opció hanem KÖTELEZŐ) és a minőségi kaját aminek kb 12 500 Ft 15 kiloja ( úgy gondolom egy labradornak 2 hónapig kitart) NEM OLCSÓ TESZKÓS PEDIGREE-t!!! Hanem lehetőleg prémium minőségű középkategóriás táp.
2015. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is labim van, nem fajtatiszta, de nem is úgy vettem, hanem úgy kaptam, mikor még csak fél éves volt. Most már 6 éves. Teljesen "labrador" kinézete van és nagyon okos, játékos. Az első hozzászólóval nem igazán értek egyet, de ez már itt általános dolog, hogy a kutyás témákban csak azt írják, hogy normális kutya csak az lehet, aki min. 100e ft-ba került, különben csak beteg kutyát sóznak rád.. Hát, pl. az én kutyám sem volt még beteg, ja és nem sétálok vele mindennap 3 órát... Kertes házban lakunk, de aki tényleg mindennap 3 órát a kutyájával sétálgat, az őszintén mikor dolgozik, bevásárol, gyereket nevel stb... Hétvégén persze sokat sétálunk a kutyával, de hétköznap csak játszunk vele.. A kutyatáppal egyetértek, mivel a jó minőségű tényleg fontos és az tényleg nem a pedigree.. Viszont nem ajánlanék labit panelbe, inkább egy kisebb testű kutyát, akit kozmetikushoz is kell vinni.. Nálunk az előszobába gyakran bejön a kutyus és valóban sokszor kell porszívózni..
2015. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Panelban szinte bármilyen kutyát tarthatsz (na jó, kaukázusit/bernáthegyit/pireneusit és társait inkább ne :D), ha biztosítod neki a szükségleteket, amiket pedig az első tökéletesen leírt.
2015. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

másodiknak:

Kistestű után is sokat kell porszívózni, amelyiknek szőre van, annál nem opció, hogy csillog/villog a lakás, hiába kicsi :D

2015. ápr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha mindenképp labradort szeretnél akkor csak az elsőt tudom ismételni. Nem lesz egyszerű de megoldható.

Ha nem, akkor panelbe egy kisebb testű (valami közepeséret ami nem egy kis padlócirkáló, de nem is nagyon nagy). Nem árt körbeérdeklődni, mert oda a legjobb egy kis mozgásigényű kutya ami elvan a lakásban (mondjuk, hogy ne kelljen a fél napot sétával tölteni), meg esetleg amit nem olyan nehéz tanítani pl szobatisztaságra stb.

2015. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!!:)

Az első válaszadó válaszában sajnos érzékelek némi.....Sajnálom,hogy csak annyit jött át Neked,hogy gyerek vagyok és kutyát akarok. Pontosan tudom mekkora felelősség,mikor a lovam beteg volt akkor is felkeltem fél 4-kor,hogy 8-ra Üllőn legyek és az egész napom Vele tölthessem,hogy mihamarabb gyógyuljon....Szóval úgy érzem tudom mi az a felelős álattartás. Természetesen azzal is számoltam,hogy nem moslék kaját adok neki,sőt gondoltam arra is,hogy néha napján azért főzök is neki. A szőr illetve pisi kaki pedig persze...de ezzel számol az ember én úgy gondolom...Semmi problémám nincsen vele,miután a fent leírt napokon én trágyázom a lovam. A kutyus áráról meg csak annyit tudok,hogy inkább örökbe szeretnék fogadni,hogy ezzel kettő kutyát mentek meg...:)

2015. ápr. 6. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

4-es vagyok

Jó látni, hogy ilyenek is vannak mint te :)

Sajnos teljesen megértem az első válaszadót is, mert itt gyk-n a legtöbb ember/gyerek olcsón akar fajtiszta (direkt írtam így) kutyát és minél hamarabb, de nem opció a menhely, vagy a fajtamentés, mert "azok sérült, rusnya korcsok". Arra már nem gondolnak, hogy a menhelyi kutya (sokkal!) többet ér, mint egy szapis szerencsétlen. Aztán jön a szópárbaj, mi próbáljuk az idiótával megértetni hogy hülyeséget akar csinálni, az idióta meg meg van róla győződve, hogy mi vagyunk az idióták :)

Ezért válaszolt az első úgy, ahogy, de a lényeg benne volt a válaszában.

Mindenesetre sok sikert a leendő kutyusodhoz :) Fajtamentőknél nézz körül labrador ügyben, kölyköt is találhatsz.

2015. ápr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%

Noha tudom, hogy a sárga földig lepontoztok, nem hallgathatom el a véleményemet.

Kérdező 12 év körüli kislány. Hamarosan középiskolát kell választania, és még föl sem ocsúdott, egyetemet. Közben persze a hormonok is meglódulnak, és egyre jobban érdeklik majd a fiúk. Egy kutya jó esetben akár 20 évig is elél. Biztos, hogy alaposan átgondoltátok ezt?

2015. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, látom letámadták az általam említett idióták a válaszomat :D

Nembaj, 47%-kal is ugyanezt gondolom ;)

2015. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!