Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szuka kutyát 2 évesen...

Egy szuka kutyát 2 évesen érdemes még ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Egy 5-6 kilós kutyáról van szó. Már 3-4 tüzelésen túl van és én azt olvastam hogy ilyenkor már ugyanannyi esélye van a méhgyulladásra meg a hasonló betegségekre mintha meg sem műtenék. Ez igaz? Mert nem szívesem viszem kipakoltatni ha nem szükséges. Elég gyenge immunrendszere volt kisebb korában, ezért sem vittük el korábban. Olvastam olyat is hogy nyugodtabbak lesznek utána, stb. Viszont az én kutyám folyton pörög, rohangál és sajnálnám ha egy műtét miatt megváltozna. De nem akarom hogy csak azért baja legyen mert én nem akartam megműtettni. Ilyen korban nagyobb a műtét kockázata, hátránya mint az előnye?

2015. ápr. 6. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Egy kutya nem az ivartalanítástól fog megváltozni. És igen, akár még 10 évesen is lehet őket ivartalaníttatni. Van, aki 7-8 hónaposan ivartalaníttatja a szukáját, és semmi bajanincs.
2015. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Siman lehet meg ivartalanitani,ez egy rutinmutet. Nem lesz semmi baja a kutyusnak.

Amugy minnel tobbet tuzel,annal nagyobb az eselye hogy valamilyen mehrak vagy hasonlo betegsege legyen.Szoval IGEN,ivartalanitsd.

Az en kutyam 8 honapos es mult szombaton lett ivartalanitva.Egyaltalan nem valtozott meg,ugyanolyan aktiv es porgos mint azelott.

2015. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Igazából én is hajlottam a dologra, sőt holnap 19:00 órára már van időpontunk az állatorvoshoz, csak ez egy kicsit elbizonytalanított hogy akár felesleges is lehet a műtét ha már tüzelt egy párszor.
2015. ápr. 6. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem felesleges,sot neki segitesz evel,megmentetheted ot tobb betegsegtol is.

Es neked is konnyebb lesz,nem kell tuzeleskor figyelj ra 21 napot, viheted nyugodtan setalni nem kell aggodj hogy vemhes lesz.

2015. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
A daganatok kockázata már nem csökken, arról lekéstél. De a méhgyulladás bőven elég kockázatnak, és ivartalanításkor eltávolítják a méhet. Ami azért erősen csökkenti az esélyét, hogy begyulladjon :) És a gennyes méhgyulladás elég sok szukát elvisz. A jelleme nem fog megváltozni, épp csak nem hülyül meg tüzeléskor. És a kanokat sem hülyíti meg a környéken. Nem vérez össze semmit. Nem kell hetekig azon idegeskedni, hogyan mozgatod le, ha nem mehet kutyatársaságba. Tehát összességében a műtét még mindig megvédi 1 nagyon súlyos betegségtől, és rengeteg praktikus oldala van.
2015. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az orvostól kell kérni hogy a petefészkét és a méhét is vegye ki? Mert hallottam hogy nem mindig veszik ki mindkettőt és probléma lehet belőle.
2015. ápr. 6. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen érdemes ivartalanítani.

Normális esetben mindent kivesz az orvos, de műtét előtt kérdezz rá.

2015. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én 5 kilós kutyám is a 3. tüzelése után lett megműtve, másfél évesen.

A 3. tüzelés után álvemhes lett, amint elmúltak a tünetek, azonnal vittem műttetni. Semmivel sem lett nyugodtabb, sőt.

Leáll a hormontermelés, de egy olyan kutyát, aki alapjáraton is pörgős, és játékos, ez nem fogja befolyásolni. Azok a kutyák lesznek nyugodtabbak, akik pl. "megőrülnek" egy tüzelő kutya szagától. De az ivartalanítás nem egy agyműtét, a kutya személyisége nem változik :)

2015. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!