Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl sok a kutya szaporulat,...

Túl sok a kutya szaporulat, hogy lehet humánusan megoldani?

Figyelt kérdés
Amikor én még fiatal voltam, az volt a szokás, hogy elásták a kertbe a "felesleget" ti hogy oldjátok meg manapság?
2015. ápr. 8. 17:41
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
ivartalanítás
2015. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítunk és akkor nincsen nem kívánt szaporulat.Megelőzés kérem szépen,megelőzés!
2015. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megszülettek, akkor nincs humánus módszer.

Megelőzésképpen pedig ivartalanítás/odafigyelés(ne szökjön ki a kutya)-ez a leghumánusabb

2015. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy az embernek embertől való elidegenedését kellene -megfelelő szociálpolitikai módszereket is bevetve mérsékelni. Ha lennének megfelelő nyugdíjas otthonok, ahol az egyedülálló idősek külön lakosztályban lennének és erre a nyugdíjuk is fedezetet nyújtana; ha adókedvezményt kapnának az együttlakó többgenerációs családok és hasonlók, amiről a szociálpolitikával foglalkozó szakemberek nyilván többet tudnak "boldogabb" országok példáiból. Mert ugye a kutyatartás alapvetően és jelentős mértékben az elidegenedés, társtalanság kifejeződése.
2015. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Negyes, ilyen hulyeseget reg olvastam.
2015. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De én szerettem volna kölyök kutyát, kettőnek még tudok helyet szorítani neki a házban, úgy hogy ne legyen zsúfoltság, de a többi hármat felelőtlenség lenne tartani és már nekik tényleg nem marad hely. A baj az, hogy akik bejelentkeztek, hogy vinnének el, visszamondták.
2015. ápr. 8. 18:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, hogy evente kb 20 ezerrel tobb kutya szuletik, mint amennyire a magyar tarsadalomnak igenye van. Ha kolykoket szeretnek, fogadj orokbe es ne szerencsetlen menhelyi kutyaktol vedd el a helyet ujabb kolykok gyartasaval! Most mar, hogy megvannak a kolykok, keso, nevelned kell, amig nem talalsz nekik gazdat es ivartalanitod mindet, hogy nee legyen ilyen gond a kesobbiekben.
2015. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindig ezt mondják, hogy kell nekik egy kölyök. Ha annyira kellene, akkor már lenne.

Most annyit tudsz csinálni, hogy neveled a kicsiket, amíg nem találsz nekik gazdát, legközelebb pedig előre gondolkodol.

2015. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Ezért kell ivartalanítani, s nem szaporítani a kutyát!!! Felmegy a vérnyomás az ilyen felelőtlen, meggondolatlan emberszabásúaktól mint a kérdező :((
2015. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Már megvannak? Ez így nagy butaság!

Számolni kell azzal, hogy nem viszik el, nem lehet csak ugy szaporítani, mert neked kiskutya kell.Eszem megáll!Ezert nem jo, ha homlokomra csapok és kitalálom, hogy legyenek kiskutyák!Ha nem vagy tenyészto, akkor hagyjad!

Most erre mégis milyen "humánus" megoldást akarsz??

2015. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!