Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táp mellé kiegészítésnek mit...

Táp mellé kiegészítésnek mit adhatok a kutyámnak? (5hónapos kaukázusi)

Figyelt kérdés
szárazkenyér, méz, gépsonka, nyers csirkecomb, nyers héjas tojás, főtt szarvasbelsőség

2015. ápr. 14. 12:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
A nagy- vagy óriástestűeknek való kölyöktápok nem véletlen csökkentett fehérjetartalmúak. Nem pálya felpumpálni a kutyát 80 kilósra tömény fehérjével, hogy aztán 10 hónaposan összeroskadjon a saját súlya alatt, mert túl gyorsan nőtt túl nagyra. A lényeg a fokozatosság.
2015. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tudom, az enyémek is húst esznek, a BARF a legjobb dolog, amit ez az évezred kitermelt a kutyáknak, nem is mondtam egy szóval se, hogy a hús rossz. Arról beszélek, hogy a jó minőségű táp mellé az extra fehérje és kalcium nem egészséges. Jóból is megárt a sok. A jó tápban minden benne van, amire a kutyának szüksége van, amellé még pluszban teletolni ész nélkül mindennel, ami eszünkbe jut, sokminden, csak nem jó. Ha a kérdező hússal akar etetni, akkor BARFozzon. Ha táppal, akkor meg tápozzon. Vagy fele-fele arányban, de akkor tényleg minden legyen arányaiban olyan, amilyennek lennie kell, nem lehet egy tápanyagot agyatlanul eltúlozni, mert az majd biztos jó. Nem, nem jó.
2015. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Igaz én csak hússal etetek, de tenyésztő(nem szaporító!) ismerősöm nagy testű kutyáit táppal és hússal eteti vegyesen évek óta. Nincsennek elhízva, izmosak, egészségesek, ők igazi munkakutyák. Valakinek beválik, valakinek nem, mondjuk a táp sem mindegy milyen. Egy acana, orijen mellé én nem adnék húst, bár én ezzel a két táppal ha ingyen adnák sem etetnék.


Szárazkenyeret fő étkezésnek nem adnék, maximum fogtisztításnak ritkán. Mézből lehet adni, de nagyon picit, és elég heti 1x-2x . Tojás is mehet nyersen héjastól, én is szoktam adni, viszont ezt is kb. heti 2x-3x. A szarvas belsőség is nagyon jó tüdő, szív napi rendszereséggel is lehet adni, májból elég heti 1x. A nyers csirke is mehet neki. A lényeg, hogy inkább vékonyan tartsd, hogy ne terheld az ízületeit súlyfelesleggel.

2015. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Felnőtt, aktív, esetleg sportoló kutyának tökre elhiszem, hogy kellhet a plusz hús a táp mellé. De itt egy 5 hónapos kauról beszélünk, neki 1000%, hogy nincs rá szüksége.
2015. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a sok választ! Brit-táppal etetem de mellé mindig kap ezt-azt a főtt szarvasbelsőséggel kezdődött a kiegészítés gondoltam baja biztos nem lessz tőle főztünk bele répát brokkolit almát mézet olivaolajat lett is 2 mélyhűtőfiókra való. Ahogy fogyott a cucc napi 1 rámásdobozzal indítottam egyre kevesebbet adtam neki és mikor már nem kapott a táp mellé semmit feltünően sovány lett mikor vettük egy dundi kis mackó volt most viszont nagyon láccanak a bordái és a hátulsó része is nagyon vékony a tábpból a csomagoláson előírt mennyiséget adom neki (ebből nem is kaphat többet), féregtelenítve is volt nemrég és semmi nem volt benne. Szóval táp mellé kiegészítésnek szeretném továbbra is etetnei valami házilag elkészíthetővel, mert amíg kapott addig nagyon formás kutyus volt.
2015. ápr. 15. 12:08
 16/19 anonim ***** válasza:
Tudnál csatolni róla képet, hogy lássuk, mennyire sovány? Az nem baj, ha érződnek a bordái a bőre alatt, sőt. Inkább az a káros, ha hájas a kölyökkutya. De ha tényleg sovány, akkor tényleg nem kóser valami.
2015. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A kölykök általában dundik, kerekek. 5 hónaposan pedig nőnek, nyúlnak. Megváltoznak. Ha pedig csak a táptól valóban sovány, azért, mert jó minőségű tápot adsz, még nem azt jelenti, a te kutyádnak az a legjobb.
2015. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 20. 12:01
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagytestu kolyok inkabb legyen kicsit sovany, mint elhizott, kimelni kell az izuleteit.
2015. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!